519 okuma Bu Kategoridesiniz : 01 Kasım 2019 Cuma 17:18

Balık Ekmek Tekneleri Kalkıyor

Balık Ekmek Tekneleri Kalkıyor

Yalova Rüstempaşa mahallesi Badgodesberg parkı içinde bulunan ve vatandaşların ucuz balık ve deniz ürünlerini yediği Balık Ekmek lokantaları Yalova Belediyesi tarafından yıkılacak.

Yalova Belediyesi tarafından faaliyet gösteren 7 işletmeye gönderdiği kararda lokantaların kaçak yapıldığı belirtildi.

3.651,43 TL CEZA SONRA YIKIM
Yalova Belediyesi Encümeninin aldığı karar ile Safran deresi kenarında faaliyet gösteren Balık ürünleri satan mekanlara önce 3.651,43 TL para cezası kesilmesine ve peşinden de bu mekanların yıkılması kararı alındı.

3 Ak Partili meclis üyesinin red verdiği ve şerh düştüğü, Yalova Belediye başkanını temsilen 4 üyenin ise kabul verdiği 7 kişiden oluşan Encümen kurulundan oy çokluğu ile çıkan kararda

“Yalova ili Merkez ilçesi Rüstempaşa Mahallesi  Safran Deresi İle Marmara Denizinin birleştiği kısımda, dere kenarında kamusal alan üzerine ruhsatsız olarak tek katlı prefabrik yapı yapıldığı tespit edilmiş olup, 21.10.2019 tarihli Yapı Tatil Zaptı tanzim edilmiştir.

Konunun görüşülerek 3194 sayılı İmar Kanununun 32. Maddesi gereği kaçak yapının yıkılmasına ve yapı sahibi ******* (TC No: *********) hakkında 42. Maddesine göre hesaplanıp ekte sunulan idari para cezası hesap cetveli doğrultusunda 3.651,43 TL (üçbinaltıyüzellibir lira kırküç kuruş) para verilmesine Encümence Oy çokluğuyla karar verildi.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Savcı Tutuklama Talep Etti  

Savcı Tutuklama Talep Etti

Okullarımızda Gerekli Tedbirler Alındı  

Okullarımızda Gerekli Tedbirler Alındı

Malatya Sallandı Adıyaman’dan Hissedildi  

Malatya Sallandı Adıyaman’dan Hissedildi