Bu Kategoridesiniz : 27 Kasım 2017 Pazartesi 15:27

GÜLEÇ VE KULELİ SUWON’DAN DÖNDÜ

Yalova Belediye Başkan Yardımcıları Halit Güleç ve Ahmet Murad Kuleli, Yalova’nın kardeş şehri olan Güney Kore’nin Suwon şehrini ziyaret etti.

Suwon Belediye Başkanı Yeom Tae-Young’un daveti üzerine Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ı temsilen kardeş şehrimiz Suwon’a giden Belediye Başkan Yardımcıları Güleç ve Kuleli, iki kardeş şehir arasında yapılması planlanan projeler hakkında görüş alış verişinde bulundular.

Ziyaret sonrasında açıklama yapan Başkan Yardımcısı Halit Güleç, “Güney Kore ziyaretimizden biriktirdiğimiz anılar ve kurduğumuz sıcak temaslar ile döndük. Suwon’a yaptığımız bu ziyarette Belediye Başkanımız Vefa Salman’ın ziyaretinden kalan izlere de şahitlik ederek, Suwon Belediye Başkanı Yeom Tae-Young’a, başkanımızı temsilen hediyelerini takdim ederken başkanımıza gönderilen hediyeleri de teslim aldık” dedi.

Güney Kore’de yaptıkları ziyaretler hakkında bilgiler veren Başkan Yardımcısı Güleç, “Ankara İlköğretim Okulu’nu gezerek öğrencilerin başkanımıza yazdıkları mektubu alırken, aynı zamanda öğrenciler ile daha önce gönderdiğimiz Yürüyen Köşk maketini de ziyaret ettik. Samsun İnavasyon Müzesi’ni sonrasında başkent Seul’a giderek 2002 Dünya Kupasının yapıldığı Seul Futbol Stadyumu ile savaş müzesini gezerken Kore halkının Türklere minnettarlığına ve sevgisine de şahitlik ettik” dedi.

Etiketler:

 benzer haberler

TDP Onursal Başkanı Hasip’in Annesi Vefat Etti  

TDP Onursal Başkanı Hasip’in Annesi Vefat Etti

Vrapçişte’de Anlamlı Eylem  

Vrapçişte’de Anlamlı Eylem

Türk Vatandaşları Gözaltına Alındı İddiası  

Türk Vatandaşları Gözaltına Alındı İddiası