Bu Kategoridesiniz : 07 Ekim 2017 Cumartesi 19:45

FETÖ/PDY Operasyonunda 5 Gözaltı

Yalova’da aralarında HDP Yalova Milletvekili Adayı ve halen HDP Yalova  İl Başkanı olan  Esengül Hacıoğlu Dağ’ın kocası Ergin Dağ’ın da bulunduğu 5 kişi gözaltına alındı. 15 Temmuz Darbe girişimi sonrasında harekete geçen güvenlik güçleri yaptıkları istihbarat çalışmaları kapsamında önceden belirlenen adreslere operasyon yapıldı.

1 Kasım 2015’te yapılan 26.Dönem Milletvekili Seçimlerinde HDP tarafından Yalova milletvekili gösterilen ve halen HDP Yalova HDP İl Başkanı olan Esengül Hacıoğlu Dağ’ın kocası Ergin Dağ’ın da bulunduğu 5 kişi  FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün şifreli haberleşme yazılımı olan ByLock kullandıkları  , örgüt üyeliği ve finansman sağladıkları iddiası ile gözaltına alındı.

Yalova İl Emniyet Müdürlüğü Kaçıkçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM), tarafından Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PYD) yönelik düzenlenen operasyonda, örgüte finans sağladıkları ve örgütün şifreli mesajlaşma programı “bylock” kullandıkları tespit edilen değişik meslek gruplarından 5 şüpheli, önceden tespit edilen adreslere yapılan eş zamanlı operasyonda gözaltına alındı.

 benzer haberler

Alevler İçinde Kalan Araçta Yanarak Can Verdiler  

Alevler İçinde Kalan Araçta Yanarak Can Verdiler

O GÜN YANIMDA OLANLAR ŞİMDİ YOK  

O GÜN YANIMDA OLANLAR ŞİMDİ YOK

Uygulama Noktasında Gözaltına Alındılar  

Uygulama Noktasında Gözaltına Alındılar