Bu Kategoridesiniz : 15 Eylül 2014 Pazartesi 18:13

Skandal ! İnkılâp Tarihi dersi Kaldırılsın kampanyası

Her ortamda ATATÜRK’ten utandıklarını ve ona bir kin beslediklerini belli eden kendini bilmez kendisini yazar olarak tanımlayanların başlattığı imza kampanyası . Kampanyanın adı İnkılâp Tarihi dersi Kaldırılsın kampanyası

 

Aralarında Atilla Yayla, Gülay Göktürk, Bekir Berat Özipek, Ceren Kenar gibi isimlerin bulunduğu bir grup, “Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi” dersinin kaldırılması için imza kampanyası başlattı.

Aralarında Atilla Yayla, Gülay Göktürk, Bekir Berat Özipek, Ceren Kenar gibi isimlerin bulunduğu bir grup, “Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi” dersinin kaldırılması için imza kampanyası başlattı. İmza kampanyası duyurusunda, “Bizler, geçmişiyle daha barışık, daha üretken, yaratıcı, demokratik ve özgürlükçü bireylerden oluşan bir toplum için, zorunlu temel eğitimde Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi dersinin kaldırılmasını ve yerine İmparatorluktan Cumhuriyete Yakın Tarih Dersi şeklindeki özgün bir formatla, nesnel içerikli bir dünya ve yakın dönem ülke tarihi dersinin konmasını istiyoruz” denildi.

Yazar Hilal Kaplan’ın “Devletin tarih dersi” başlıklı 14 Eylül 2014 tarihli yazısında “Eski Türkiye’de bu alandaki tartışmasız hegemoni Kemalist tarih anlayışına aitti. İnkılap tarihi dersleri de Kemalist özneler yetiştirmeyi mümkün kılan en önemli araçtı. Ancak bugün Dersim Katliamı sebebiyle özür, 1915 sebebiyle taziye yayınlayan yeni bir devlet aklı var. Bunun tarih derslerine de yansıma vakti gelmedi mi?” dedi.

İMZA VEREN İSİMLER

Atilla Yayla, Gülay Göktürk, Bekir Berat Özipek, Ufuk Coşkun,İlhami Işık, Yusuf Kaplan, Ekrem Saltık, Murat Yılmaz, Ceren Kenar, Cennet Uslu, Bengül Güngörmez, Adnan Küçük, Mehmet Ali İlkaya, Hasan Yücel Başdemir, Özlem Çağlar Yılmaz, Güldalı Coşkun, Nihat Kaya, Harun Kaban, Fatih Kallem, Mine Atafırat, Hüsamettin Aslan, Ekin Gün, Mustafa Yaşar, Ercüment Yıldırım, Ahmet Duvarcı, Duygu Baştürk, Bilal Güler.

 benzer haberler

Tecavüz girişimi davasında pes dedirten ‘adalet!’  

Tecavüz girişimi davasında pes dedirten ‘adalet!’

Avcılar’da yaya üst geçidi çöktü!  

Avcılar’da yaya üst geçidi çöktü!

İSRAİL UÇUŞLARI İPTAL EDİLDİ !  

İSRAİL UÇUŞLARI İPTAL EDİLDİ !