Bu Kategoridesiniz : 06 May 2015 Wednesday 18:24

MÜEZZİNOĞLU YALOVA’DA

Yalova Devlet Hastanesi Ek Hizmet Binası açılışı Sağlık Bakanı Sn. Mehmet Müezzinoğlu’nun Katılımıyla gerçekleşti.100 yataklı hastanenin açılısında konuşan Müzezzinoğlu,”400 yataklı yeni hastanemiz de yolda. Yalova’mızı sağlıkta adeta marka kent haline getirdik.Yalova’miza hayırlı uğurlu olsun.”

MAZOTU DOLDUR HASTANI ALALIM !!!

2002 yılında iktidara geldiklerinde ambulans sayısının 617 olduğunu anlatan Müezzinoğlu, “Bunların yarısı ise tıbbi donanımı olmayan ambulanslardı. Hastalara mazotu doldurursanız hastanızı alırız deniyordu. O günlerden bugünlere geldi Türkiye. Daha güzel günlere milletimizle birlikte yürüyeceğiz. Bugün son derece modern ve ileri teknoloji ile donatılan hastaneleri yapıyoruz. Şu anda Sağlık Bakanlığı olarak inşaatlarını devam ettirdiğimiz 216 tane hastanemiz var. Toplam 36 bin yatak kapasiteli. Bu hastanelerin yarıya yakınını bu yıl açacağız. Geri kalanları da önümüzdeki yıl açacağız. Şu anda projelendirdiğimiz ve ihale süreçlerini başlattığımız 12 bin yatak kapasiteli 41 yeni hastane projemiz devreye giriyor. Bunların içerisinde 400 yatak kapasiteli Yalova Devlet Hastanesi de var” diye konuştu.
Ardından Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, Ak Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun ve İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak ile birlikte hastanenin açılışını yapan Bakan Müezzinoğlu, servisleri gezerek yetkililerden bilgi aldı.

 benzer haberler

31 MAYIS DÜNYA TÜTÜNSÜZ GÜNÜ  

31 MAYIS DÜNYA TÜTÜNSÜZ GÜNÜ

SEZENDEN RAMAZAN AYINDA BESLENME ÖNERİLERİ  

SEZENDEN RAMAZAN AYINDA BESLENME ÖNERİLERİ

SEZENDEN YÜKSEK TANSİYON UYARISI  

SEZENDEN YÜKSEK TANSİYON UYARISI