Bu Kategoridesiniz : 22 Eylül 2017 Cuma 00:48

Partiden Toplu Olarak İstifa Ettiler

Balıkesir’in Savaştepe İlçesi Milliyetçi Hareket Partisi ilçe teşkilatında, aralarında eski ilçe başkanlarının ve 2 belediye meclis üyesinin de bulunduğu toplam 69 üye, mevcut gündemde bulunan partinin atmış olduğu adımlar ve tabanın isteklerine yanıt vermemesi nedeniyle partilerinden istifa etti.

MHP Savaştepe İlçe Teşkilatı’nda görevli 69 üye, partilerinden topluca istifa etti.İstifa eden parti yönetimi dilekçelerini Savaştepe İlçe Seçim Kurulu’na sunan üyeler adına, MHP Genel Merkezi tarafından daha önce feshedilen ilçe yönetim kurulunun başkanı Abdullah Ceylan açıklama yaptı.

Ceylan, şunları söyledi: “Mensubu bulunmuş olduğumuz Milliyetçi Hareket Partisi’nin artık milliyetçi, ülkücü çizgiden uzaklaşmış olduğunu üzüntüyle izlemekteyiz. Bizler Milliyetçi Hareket Partisi’nin, ülkücü hareketin iktidar olması için maddi ve manevi her türlü fedakarlıkta bulunduk. Delegeyi hiçe sayan, 800 delegenin iradesini görmeyen, nereye, nasıl ve ne şekilde hizmet ettiği bilinmeyen bir Genel Başkan’ın arkasından gitmek, biz ülkücülerin Türk Milleti’ne yapabileceği en büyük ihanettir. Bizler bu ihanetlere ortak olmamak ve yine bu ihanetlere dur demek için Milliyetçi Hareket Partisi Savaştepe İlçe Teşkilatı’ndan 69 üye istifa ediyoruz.”

Ceylan, İstifa eden 69 kişinin ise bundan sonraki siyasi hayatlarına Meral Akşener tarafından kurulacak olan yeni partide devam edeceğini söyledi.

Etiketler: , ,

 benzer haberler

ÇİFTLİKKÖY’DE MECLİS ZEYTİN DALI İLE AÇILDI  

ÇİFTLİKKÖY’DE MECLİS ZEYTİN DALI İLE AÇILDI

AK PARTİ’DEN SANAYİ SİTESİNE ZİYARET  

AK PARTİ’DEN SANAYİ SİTESİNE ZİYARET

AK PARTİDE BİRİM BAŞKANLARI  İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI  

AK PARTİDE BİRİM BAŞKANLARI İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI