Bu Kategoridesiniz : 28 Mart 2015 Cumartesi 13:04

Beşiktaş küme düşüyor!

Spor dünyası şokta bu şekilde devam ederse tek seçenek BEŞİKTAŞ küme düşerek yoluna devam edecek ve ligde yükselme mücadelesi verecek.

Geçtiğimiz yıl Challenge Kupası’nda final oynayan Beşiktaş Kadın Voleybol Takımı, bu yıl kümede kalma mücadelesi veriyor. Sakatlık, maddi sıkıntı ve yönetim ilgisizliği sonucu bu noktaya gelen siyah-beyazlıların kümede kalması mucizelere bağlı.

Beşiktaş, üst üste yaşadığı sarsıcı olaylar nedeniyle Türkiye Kadınlar Voleybol 1. Ligi’nden düşmenin eşiğine geldi. Sezon boyunca sadece 4 galibiyet alabilen Beşiktaş, 18 mağlubiyet ile 12 takımlı ligi 11. tamamladı ve düşecek takımın belirleneceği play-out maçlarına çıkmak zorunda kaldı.

PLAY OUT MAÇLARI DÜŞECEK İKİ TAKIMI BELİRLİYOR

Statü gereği ligin dibindeki 4 takım kümede kalma umutlarını Sakarya’da bugün başlayan play-out maçlarına bıraktı. Bakırköy Belediyesi Yeşilyurt ligde sadece 1 puan alabildiği için küme düşmesi kesinleşip play-out’ta prestij maçlarına çıkarken Çanakkale Belediyesi’de ligdeki puanlarıyla play-out’un en avantajlı takımı olarak gösteriliyordu.

Kümede kalma şansını Beşiktaş maçlarını kazanmaya endeksleyen İlbank ile Beşiktaş dün Sakarya Serdivan Spor Salonu’nda zorlu bir maç oynadılar. Bu maçta gülen taraf İlbank oldu ve Beşiktaş’ı 3-0 mağlup ederek büyük bir coşku yaşadı. Dün oynanan play-out maçlarından sonra Beşiktaş 15.3 puanda kaldı. Üstündeki İlbank ise 24.1 puana sahip. Bugün Bakırköy Belediyesi Yeşilyurt’u 3-0 yenen Çanakkale Belediyesi ise 27.5 puana sahip ve kümede kalmayı kesinleştirdi.

BİR MUCİZE GEREKLİ

Hürriyet’ten Süleyman Arat’ın haberine göre; Beşiktaş’ın kümede kalabilmesi için play-out’ta geride kalan 5 maçından da en kötü 3-1’lik skorlarla galip ayrılması gerekiyor. Ancak Beşiktaş’ın kümede kalması için bu da yetmiyor. Rakibi İlbank’ın da geride kalan son 3 maçını kaybetmesi gerekiyor. Otoriteler, İlbank’ın en azından ligin en güçsüz takımı olan Bakırköy Belediyesi Yeşilyurt’u iki kez yeneceğini ve 6 puan alarak Beşiktaş’ı bir alt lige iteceğini belirtiyorlar.

BU DURUMA NASIL GELDİ

Geçtiğimiz yıl başarılı bir sezon geçiren Beşiktaş, bu sezon peş peşe gelen sakatlıklar, mali sorunlar, kenar yönetiminin oyuncuları motive edememesi ve yönetimin ilgisizliği yüzünden bu noktaya geldi.

SAKATLIKLAR PEŞ PEŞE GELDİ

Flaş transfer olarak sunulan Sırp orta oyuncusu Vesna Citakoviç daha sezon açılmadan antrenmanda sakatlanıp geri gönderildi. Sezonun henüz başında ise Beşiktaş’ın diğer orta oyuncusu Nilay Konar sakatlandı. Böylece oyun kurgusu tamamen bozulan siyah beyazlı ekip ardından sakatlanan smaçör Natalia Hanikoğlu’ndan da yoksun kaldı. Sezonun ortasında Sırp pasör çaprazı Sanja Starovic’i takıma uyum sağlayamadığı gerekçesiyle gönderince kadrosu güçsüzleşti. Yerlerine alınan yabancı oyuncular da etkili olamadı. Tüm bu şanssızlıklara oyuncuların alacaklarının geç ödenmesi de eklenince peş peşe yenilgiler geldi. En önemli darbelerden biri ise play-out maçları öncesinde parasını alamadığı için Voleybol Federasyonuna başvurarak serbest kalma hakkını elde eden Selime İlyasoğlu Hot’tan geldi. Tayland’a transfer olan oyuncu da takımdan ayrılınca Beşiktaş kendisi için hayati önem taşıyan son 4 kader maçına umutsuz çıkmak zorunda kaldı.

KENAR YÖNETİMDEKİ İSTİKRARSIZLIK

Sezon başında yola Teknik Direktör Adnan Kıstak’la çıkan Beşiktaş, alınan başarısız sonuçlardan sonra lig sona ermeden Kıstak’ın görevine son verdi. Göreve Kıstak’ın yardımcılığını yapan Erkan Kayacan’ı getiren Beşiktaş yine başarıyı yakalayamadı ve ligin dibine adeta demir atarak bu noktaya kadar geldi.

 benzer haberler

SOYİSİM BENZERLİĞİ  HOŞ BİR TESADÜF  

SOYİSİM BENZERLİĞİ HOŞ BİR TESADÜF

MİLLİ MAÇ DEV EKRANDA İZLENDİ  

MİLLİ MAÇ DEV EKRANDA İZLENDİ

MİLLİ MAÇLAR DEV EKRANDA  

MİLLİ MAÇLAR DEV EKRANDA