557 okuma Bu Kategoridesiniz : 11 Ekim 2014 Cumartesi 20:32

“BAK ŞU KEÇENİN YAPTIKLARINA” Proje Ekibi İnceleme Gezilerine Başladı

“BAK ŞU KEÇENİN YAPTIKLARINA” Proje Ekibi İnceleme Gezilerine Başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen projede Yalova’ya özgü objelerin keçe malzemesiyle turistik eşya olarak çalışılması amaçlanmaktadır.

Yalova ve özellikle projenin hedef kitlesini oluşturan GENÇ BAYANLARA katma değer yaratacak turistik objelerin belirlenmesi ve detaylı incelenmesi amacıyla araştırma gezilerine başlayan proje ekibinin ilk durağı Karaca Arboretumu oldu.

Rehber eşliğinde Karaca Aboretumu’nu gezen proje ekibi; Yalova’ya özgü çiçek ve bitki örtüsü konusunda bilgilendirildi. Özellikle yaprak, çiçek ve ağaçları detaylı inceleyen proje ekibi, bu objeleri “keçe” ile nasıl yapacaklarına dair eğitmenleriyle beyin fırtınası yapmaya başladılar.

Proje Koordinatörü Dilek Solay’ın başkanlığındaki inceleme gezisinin sonraki durağı Raif Dinçkök Kültür Merkezi İbrahim Müteferrika Kağıt Müzesi oldu.

İbrahim Müteferrika Kâğıt Müzesi uzmanlarından; Aytekin Vural ve  Çiğdem Özcan’ın verdiği değerli bilgilerle “kağıt ve tarihçesi” hakkında detaylı bilgi alan proje ekibi kağıt yapımındaki marifetlerini de gösterdi.

Yalova Gençlik Merkezi’nde, Gençlik Merkezi Liderlerinin ve Gençlik Merkezi Müdürü Osman Gül’ün sohbeti ile renk kattığı kahvaltı ile başlayan inceleme gezisi Acarlar Kebaptaki öğle yemeği ve Balıkçılar Çay Bahçesindeki çay keyfinin ardından akşam saatlerinde sona erdi.

Projedeki genç bayanların; uzman rehberlerden ve eğitmenlerinden aldığı bilgiler eşliğinde yaptığı sohbetler etkinliğin amacına ulaşmasına katkı sağladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın projeye verdiği destek için teşekkür eden proje ekibi, “Bak Şu Keçenin Yaptıklarına” dedi ve hayatlarında farklı bir gün yaşamalarına vesile olan bu projeden dolayı mutluluklarını dile getirdi.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

BUDO’dan Sefer İptalleri  

BUDO’dan Sefer İptalleri

MEZARLIKLARDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR  

MEZARLIKLARDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

5 Gün Sonra Terhis Olacaktı  

5 Gün Sonra Terhis Olacaktı