629 okuma Bu Kategoridesiniz : / 24 Ağustos 2014 Pazar 10:50

ÇİFTLİKKÖY ŞÖFÖRLER ODASI BAŞKANI ÖLDÜRÜLDÜ

ÇİFTLİKKÖY ŞÖFÖRLER ODASI BAŞKANI ÖLDÜRÜLDÜ

Çiftlikköy Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Serkan Karataş’ında hayatını kaybettiği silahlı çatışmada 2 kişi ölürken 3 kişide yaralandı. İki yakın arkadaşın uzlaşı için bir araya geldiği
22 Ağustos 2014 Cuma
Çiftlikköy Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Serkan Karataş’ında hayatını kaybettiği silahlı çatışmada 2 kişi ölürken 3 kişide yaralandı. İki yakın arkadaşın uzlaşı için bir araya geldiği Orhangazi’deki cafeterya kan gölüne döndü.

Orhangazi ‘de TOKİ konutlarındaki bir kafeteryada meydana gelen kavgada silahlar patladı. Olayda Çiftlikköy Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Serkan Karataş ile tartıştığı kişilerden Fuat İshak öldü, 1’i ağır 3 kişi de yaralandı.

Orhangazi’de bir kafeteryada meydana gelen kavgada 2 kişi öldü 3 kişi yaralandı. Edinilen bilgiye gore; aralarında bayanların da bulunduğu yaklaşık 10 kişilik gurup kafeteryada aynı masada oturuyorlardı. Kimsenin nasıl olduğunu anlamadığı şekilde birden masada kavga çıktı.

Yumruklarla başlayan kavgada ardından da silahlar patlamaya başladı. Olayda Fuat İshak (39) ile Çiftlikköy ilçesi Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Serkan Karataş (40) olay yerinde hayatını kaybetti. Olayda, İlhan Karataş (30), Suat İshak (46) ve Nermin İshak (37) yaralandılar. Yaralılar ambulanslarla Orhangazi Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından Bursa’daki çeşitli hastanelere sevk edilen yaralılardan Suat İshak’ın durumunun ağır olduğu ve hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

Silah patlamaları durduğunda kafeterya savaş alanına döndü. Yerlerde yatan yaralılar, ellerindeki silahlar ve sinir krizi geçiren yakınları savaş alanını andırdı. Olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi yönlendirildi. Polis çevrede güvenlik önlemleri alırken acil servis ekipleri de yaralılara müdahale etti.

Olay sonrasında ölen ve yaralananların yakınları Orhangazi’ye geldi. Devlet Hastanesi önünde toplanan kalabalık gurubun olay çıkarmasını önlemek için Polis ekipleri seferber oldu. Orhangazi Emniyet Müdürlüğü ekiplerine destek için Bursa’dan çevik kuvvet ekibi çağrıldı.

2 tabanca 1 tüfek

Olay sonrasında geniş güvenlik tedbirleri alan Polis, kafeteryada 2 tabanca ile 1 adet tüfeğe el koydu. Öte yandan, aynı masada oturan diğer kişiler de ifadelerine başvurulmak üzere gözaltına alındı.

Savcı inceleme yaptı

Silahlı kavga sonrasında kafeteryaya gelen Cumhuriyet Savcısı olay yerinde incelemelerde bulundu. Savcının incelemesinin ardından Serkan Karataş ve Fuat İshak’ın cenazeleri Orhangazi Devlet Hastanes morguna kaldırıldı. Savcı burada da inceleme yaptıktan sonra cenazeleri incelenmek üzere Bursa Adli Tıp Kurumu’na gönderdi.

Uzlaşı için toplanmışlardı

Orhangazi Haber Ajansından alınan bilgiye göre, İki kişinin öldüğü üç kişininde yaralandığı olayla ilgili, Çiftlikköy’de ikamet eden şahısların Orhangazi’de uzlaşı için biraraya geldikleri öğrenildi. Olayda ölen Serkan Karataş ile Fuat İshak’ın çocukluk arkadaşı oldukları da gelen bilgiler arasında.

Öte yandan, Çiftlikköy Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı olan Serkan Karataş’ın bir süre önce Fuat İshak’ın Şoförler Odası’nda sekreterlik yapan kız kardeşini kaçırdığı ve Orhangazi’de yaşamaya başladığı öğrenildi. İki ailenin kız kaçırma meselesinden doğan husumet üzerine uzlaşı için biraraya geldikleri iddia edildi.

 

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

BUDO’dan Sefer İptalleri  

BUDO’dan Sefer İptalleri