592 okuma Bu Kategoridesiniz : / 01 Ağustos 2014 Cuma 14:45

ROMAN MAHALLESİ Mİ ? SEÇİM VAATLERİ MAHALLESİ Mİ ?

ROMAN MAHALLESİ  Mİ ? SEÇİM VAATLERİ MAHALLESİ Mİ ?

Yalova Genç Romanlar Derneği Başkanı Kerem KOYUNCU ile yapılan özel ropörtaj.

Derneğin Kuruluş Amacı: Roman mahallesi sakinlerine yardım amaçlı kuruldu ve dernek olarak romanları bu şehre , ülkeye ve dünyaya tanıtmaktır amacımız.

 

Mahallemizde daha öncesinde birçok dernek vardı fakat hiçbiri roman mahallesi adına değil sadece kendi şahsına hizmet veriyordu yani yaptığı hizmetler roman mahallesi ile alakası olmazdı.Roman mahallesinde hiçbir dernek siyasilerin mahalleliye ulaşmasını sağlayacak bir dernek değildi.Romanları gerçekten temsil edecek olan bizim derneğimizdir.Derneğimiz tüm kurumlarla koordineli çalışmakta olup sadece roman mahallesi sakinlerinin sesini tüm türkiyeye duyurmaya çalışmaktadır.

 

Bir Roman Yazıyoruz projesi ile yola çıktık gerçekten ses getiren bir projemiz oldu roman mahallesi sakinleri adına artık herkesin bakış açısının değişmeye başladığını düşünüyoruz.

http://www.manset.com.tr/resim/yd8650159537.jpg

Roman mahallesi Yalova Genç Romanlar Derneği olarak oluşturduğumuz Judo takımımız çeşitli kategorilerde madalyalar almış birincilikler elde etmiş bir takım.

Çok yakında yeni bir projemiz başlıyor bu projemiz kapsamında 7 farklı dalda gençlerimize eğitim vermeyi planlıyoruz.Oluşturmayı planladığımız bir diğer projemiz ise ROMAN KARİYER ATOLYESİ olacaktır.Projelerimizin tek amacı istihdama yöneliktir.

 

Yalova Genç Romanlar Derneği olarak çeşitli kurum ve kuruluşlardan alacamız destek ile AB standartlarında ROMAN TURİZM KOYU projesini hayata geçiricez.

Dernek olarak bir diğer faaliyetimiz ise mahallemiz içerisinde ihtayaç sahibi olanları tespit ederek ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çalışmalar gerçekleştiriyoruz.Derneğimiz kapı kapı gezerek kimlerin ihtiyaç sahibi olduğunu tespit etmektedir.

Derneğimiz kurulmadan önce topçular ve tonami meydanında yasak araç aralarında satış dernek kuruluşundan sonra alınan izinler doğrultusunda istihdam amaçlı bir kazanç kapısı haline geldi.Derneğimizin diğer faaliyetleri ise Kur-an kursu açılışı yaparak gençleri bilinlendirdik.

Yalova Genç Romanlar Derneği olarak en büyük mücadelemiz uyuşturucu madde ile mücadele ve dernek olarak bu maddenin mahallemize girmemesi için gereken her türlü önlemi alıcaz .

http://www.incanews.com/resim/haber/2014/04/13/turkiyede-uyusturucuyla-mucadele.jpg

BAŞKANDAN : uyuşturucudan uzak durmaları için gerekenleri yapıyoruz.Okula gitmeyenleri ev ev gezerek okula götürücez.Kendi kurduğumuz bir ekip okullar açıldığında okulda olması gereken çocuk okulda değil ise ailesinden alınarak okula götürülecek bu konuda da okul müdürümüz ile koordineli çalışmaktayız.Dernek bünyesinde tiyatro , keman kurslarımız olacak ve yapılan birçok spor , sanat , kültür ve eğitsel faaliyetlerimiz bulunmaktadır.

İstihdama yonelik projelerimiz olacak.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Katar Kraliyet Ailesine Yalova’da Lüks Konut  

Katar Kraliyet Ailesine Yalova’da Lüks Konut

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi

Jandarma’dan Kumarhane Baskını  

Jandarma’dan Kumarhane Baskını