664 okuma Bu Kategoridesiniz : 04 Nisan 2014 Cuma 16:40

Dünya Seks Konuşmak İçin Antalya’da Buluşuyor

Dünya Seks Konuşmak İçin Antalya’da Buluşuyor

21. Uluslar Arası Cinsel Sağlık Kongresi, 17 – 20 Nisan tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek. Dünyanın en ünlü cinsel terapistlerinin katılımıyla gerçekleşecek olan kongrede cinsellik ile ilgili tüm konular, yeni tedavi teknikleri ve cinsel sağlık bilimindeki en son gelişmeler katılımcılara aktarılacak.

Kongre Başkanı Prof. Dr. Gerald R. Weeks, kongreye katılımın çok önemli olduğunu belirterek, “Kongremizin teması ‘Seksoloji ve Cinsel İşlev Bozukluklarının Tedavisindeki Gelişmeler’ belirlendi. Seçilen bu tema, başta boşalma ve orgazm bozuklukları, erken boşalma ve iktidarsızlık, ağrılı cinsel ilişki ve cinsel istek sorunları olmak üzere cinsel işlev bozukluklarının tedavileri bakımından yeni yaklaşımların kongremizde ayrıntısıyla tartışılmasını sağlayacak” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin cinsel sorunlarını masaya yatıracaklarını söyleyen Weeks, cinsel sorunların tedavisindeki en büyük engellerden birinin multi-disipliner yaklaşım eksikliği olduğunu savunarak, “Cinsel sağlık bilimi multi-disipliner olmak zorunda. Psikiyatri, psikoloji, seksoloji, jinekoloji, üroloji, endokrinoloji, halk sağlığı ve aile hekimliği branşlarının bir arada olduğu 21. Uluslararası Cinsel Sağlık Kongresi’yle Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Kongremizde daha önce hiçbir kongrede konuşulmamış, yeni keşfedilmiş ve paylaşılmayı bekleyen pek çok özel konuyu ve yeni cinsel tedavi tekniklerini katılımcılara sunmayı amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.

İki yılda bir geleneksel olarak düzenlenen ve uluslararası üne sahip cinsel tedavi uzmanlarının ve cinsel sağlık derneklerinden temsilcilerin yer alacağı kongrede, bu sene ilk kez “Medya ve Cinsellik” oturumu da yapılacak.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

KOCA : “DSÖ TÜRKİYE OFİSİ AÇILIYOR”  

KOCA : “DSÖ TÜRKİYE OFİSİ AÇILIYOR”

Sağlıkta Şiddet Son Bulmuyor  

Sağlıkta Şiddet Son Bulmuyor

Hayatını kaybedenlerin sayısı 3 oldu  

Hayatını kaybedenlerin sayısı 3 oldu