818 okuma Bu Kategoridesiniz : / 24 Haziran 2014 Salı 20:36

Erdoğan adaylığının sinyalini verdi

Erdoğan adaylığının sinyalini verdi

Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olması halinde AK Parti’nin kan kaybedeceği yönündeki görüşlere partisinin grup toplantısında yanıt verdi. Erdoğan’ın sözleri ‘adaylığın sinyali’ niteliğindeydi.

Erdoğan, adaylığa ilişkin “Adayımız kim olursa olsun, AK Parti’nin gücünde, istikrarında bir gerileme olmayacak. Önemli olan AK Parti’ni kimin yönettği değil, AK Parti’nin ne olduğudur” dedi.

İşte Erdoğan’ın o konuşmasının satırbaşları…

“Seçimlere 47 gün kaldı, adaylık için de 10 günlük süremiz var. Son iştişareleri yapıp, adayımızı 1 Temmuz Salı günü açıklayacağız. Hemen ardından daha yoğun şekilde yollara revan olacak, milletimizden adayımız için oy isteyeceğiz

Mliletimiz ne dedi anayasa referandumuda?

‘Artık vekiller vasıtasıyla Cumhurbaşkanı seçmek istemiyoruz‘.

Buna tabi CHP-MHP maalesef evet diyemedi. Bu değişikliğin ne manaya geldiğini milletimiz çok iyi biliyor. Milletin cumhurbaşkanı seçmesine hayır diyen bir CHP milletin karşısına hangi yüzle çıkacak.

PROTOKOL MAKAMI OLMAYACAK

Millet iradesinin karşısında devlet iradesini temsil eden bir protokol makamı olmayacak. Anayasa’nın verdiği yetkileri,  milletin verdiği yetkilerle bütünleştirecek bir cumhurbaşkanı olacak. Seçilmiş cumhurbaşkanıyla seçilmiş hükümet birlikte çalışacak, milletle devlet kucaklaşmış olacak.

ADAYLIK SİNYALİ

Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesi bir kaosan neden olmayacak. Bir istikrarı sağlayacak.

Şunun bilinmesini istiyorum:

Adayımız kim olursa olsun, AK Parti’nin gücünde, istikrarında bir gerileme olmayacak. Önemli olan AK Parti’yi kimin yönettği değil, AK Parti’nin ne olduğudur. Baki olan davalar, fanilerden öte hizmetkarlarıyla yürür. Önemli olan şahıslar değil, isimler değil, muhtevadır. Muhtevası, mayası sağlam, dava şuuru sağlam bir partimiz var. AK Parti şahıslara göre istikameti değişen değil, şahıslara istikamet çizen partiyiz.

2015’İ DÜŞÜNMEK YANLIŞTIR

Bizim hedefimizde sadece Cumhurbaşkanlığı seçimi var. 2015’te ne olacağını düşümek seçim sürecine yanlış bir yaklaşımdır. Bu dava milletin davasıdır inşallah milletin davasına leke sürdürmeyeceğiz. Küçük hesapların peşinden başkaları koşsun. Biz büyük bir davanın neferleriyiz, büyük hedeflerin peşinden koşacağız. Küçük hesapların peşinden küçük insanlar koşar.

AK Parti Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday göstereceği ismi 1 Temmuz Salı günü saat 11.30’da açıklayacak. Ankara Ticaret Odası’nda yapılacak özel bir etkinlikle duyurulacak aday tanıtım toplanısına partililer, özel davetle katılacak.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

İYİ Parti GİK Üyelerinden Yalova Çıkarması  

İYİ Parti GİK Üyelerinden Yalova Çıkarması

İYİ Parti’den Ankara Çıkarması  

İYİ Parti’den Ankara Çıkarması

TATAR “Yeni Görevi Hayırlı Olsun”  

TATAR “Yeni Görevi Hayırlı Olsun”