570 okuma Bu Kategoridesiniz : 03 Ağustos 2014 Pazar 15:09

Microsoft’un Bilişim Yaz Okulu başlıyor

Microsoft’un Bilişim Yaz Okulu başlıyor

Microsoft Türkiye, Türkiye’nin en kocaman bilişim yaz okulunu başlatıyor.

Microsoft Açık Akademi Yaz Okulu’na bu sene Türkiye’nin dört tek yanından katılan 108 üniversite ve 2 lise öğrencisi, tek ay süresince uygulama geliştirme ve girişimciliğe değin inanılmaz tecrübeler edinecek. Ayrı Olarak bu sene ilk defa internet üzerinden yayınlanacak meydana gelen Microsoft Açık Akademi Yaz Okulu, dileyen herkesin internet üzerinden katılımına açık olacak.

Microsoft Açık Akademi Yaz Okulu 4 – 30 Ağustos tarihleri aralarında Microsoft Ülkemiz ofisinde gerçekleştirilecek. Ayrıntılı tek tercih sürecinin hemen peşinden Microsoft Açık Akademi Yaz Okulu’na katılmaya hak galip gelen 108 üniversite ve 2 lise öğrencisi, Microsoft eğitmenleri aracılığıyla verilecek eğitimler beraberinde teknik ve sosyal becerilerini geliştirme imkanı yakalayacak.

Microsoft Açık Akademi Yaz Okulu’nda ayrı olarak bu sene tek ilk gerçekleştirilecek ve tek ay süresince verilecek eğitimler Açık Akademi TV Internet sayfasından yayınlayacak. Böylelikle Microsoft Açık Akademi Yaz Okulu, Türkiye’nin en kocaman bilişim yaz okuluna dönüşecek. Eğitimlere dileyen her biri internet üzerinden katılarak, yaz aylarında girişimcilik kültürünü geliştirme ve uygulama yazmayı öğrenme imkanı bulacak.

40′tan Pek Profesyonel, Talebeleri Geleceğe Hazırlayacak

Bu sene Microsoft Açık Akademi Yaz Okulu kapsamında eğitim verecek isimler aralarında Microsoft yöneticileri ve personelinin yanında değişik alanlarda isim yapmış uzmanlar de yer alacak. Microsoft Açık Akademi Yaz Okulu, bu sayede öğrencilerle iş dünyasını tek araya getirerek iş odaklı becerilerin, sosyal yeteneklerin ve girişimciliğe yönelik hevesin güçlendirilmesine yardımcı olmayı hedefliyor.

Microsoft Açık Akademi Yaz Okulu kapsamında bu sene 40′ın üzerinde eğitmen ve prof görev alıyor. Prof ve misafir eğitmenler aralarında Microsoft Ülkemiz Genel Müdürü Tamer Özmen, Microsoft Ülkemiz Yazılım Geliştirme Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Cavit Yantaç, Microsoft Ülkemiz Akademik Programlar Yöneticisi Mustafa Kasap, İstanbul Teknik Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Eşref Adalı, Intel Bütünleşik Yazılım Mühendisi Ergin Utku Genç, ING Bank Uygulama Geliştirmeden Sorumlulukları Olan Genel Müdür Yardımcısı Emrah Baran ve bilişim sektörünün nabzını tutan profesyonel gazeteciler yer alıyor.

Her biri kapsamında profesyonel meydana gelen isimler, gençlerin gelecekte başarılı birer girişimci olabilmeleri için satış, pazarlama, iş geliştirme gibi konularda ders verecek ve tecrübelerini paylaşacak. Böylelikle Microsoft Açık Akademi Yaz Okulu, katılımcıların vizyonlarını geliştirmelerine ve hayallerini gerçekleştirmelerine katkıda bulunacak.

Microsoft Açık Akademi Yaz Okulu eğitimlerini izlemek için http://www.acikakademi.com/canliyayin adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Dark Web’de Kaç Paraya Satılıyor?  

Dark Web’de Kaç Paraya Satılıyor?

Bir yıldır devam eden sorun çözüldü  

Bir yıldır devam eden sorun çözüldü

Online Alışverişlere Yeni Düzenlemeler Geliyor  

Online Alışverişlere Yeni Düzenlemeler Geliyor