680 okuma Bu Kategoridesiniz : 26 Temmuz 2014 Cumartesi 02:32

Watch Dogs’u Korsan İndirenler Dikkat !

Watch Dogs’u Korsan İndirenler Dikkat !

Watch Dogs’u Torrent’ten indirenler hiç beklemedikleri bir tuzağa düştüler! İşte Watch Dogs’u korsan oynayanların başına gelenler…

Çıkışından önce kırılarak Torrent ağlarına düşen Watch Dogs, beraberinde Bitcoin virüsü ile geliyor. İçinde birçok şebekeyi hacklediğiniz Watch Dogs üzerinden hacklenmek, şu sıralar oyunu yasa dışı yollardan edinen oyuncuların karşılaştığı ironik bir durum.

Oyuna yerleştirilen Bitcoin virüsü, bilgisayarınızın performansını iliklerine kadar sömürüp hackerların kolay yoldan para kazanmasını sağlıyor. Torrent ağlarında oyunun en çok seed edilen sürümünün söz konusu virüsü barındırdığı iddia ediliyor. Bilgisayarın bütün kaynaklarını data mining denilen veri madenciliği için kullanan virüs, PC’lerin mavi ekran vermesine, aşırı güç tüketmesine ve kararsız çalışmasına yol açıyor.

Görünen o ki oyunu herkesten önce oynamak ve bunun için para harcamak istemeyen şanssız korsanlara Watch Dogs fena halde pahalıya mâl oluyor. Söz konusu virüsün adı winlogin.exe. Fakat bu dosya, gerçek bir sistem dosyası olan winlogon.exe ile karıştırılmamalı. Virüsün bulunduğu konum ise C:\Users\[Kullanıcı Adınız]\AppData\Roaming\OaPja\ olarak belirtilmekte. Burada winlogin.exe ve ltc.exe adında iki mining uygulaması bulunuyor ve bu uygulamalar çalıştığında işlemci kullanımı normalin üstüne çıkıyor.

Virüsten kurtulmak için Görev Yöneticisi’ni açıp söz konusu işlemleri sonlandırmak ve dosyaları da silmek yeterli. Yine de bilgisayarınızda Norton veya Kaspersky Internet Security gibi ücretli bir güvenlik yazılımı bulundurmanızı ve korsan oyunlardan uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Dark Web’de Kaç Paraya Satılıyor?  

Dark Web’de Kaç Paraya Satılıyor?

Bir yıldır devam eden sorun çözüldü  

Bir yıldır devam eden sorun çözüldü

Online Alışverişlere Yeni Düzenlemeler Geliyor  

Online Alışverişlere Yeni Düzenlemeler Geliyor