582 okuma Bu Kategoridesiniz : 02 Temmuz 2014 Çarşamba 22:30

Windows 9’la beraber işte bu yeni özellikler geliyor

Windows 9’la beraber işte bu yeni özellikler geliyor

Windows’un “Threshold” olarak da bilinen bir sonraki sürümü Windows 9, önemli değişikliklerle gelecek.

Gelen son bilgiler, Microsoft’un bir sonraki işletim sistemi üzerindeki çalışmalarını var gücüyle sürdürdüğünü gösteriyor. Neowin.net’in iddiasına göre yazılım devi, “Threshold” kod adıyla tanınan, çoğu zaman Windows 9 olarak da anılan işletim sisteminde köklü değişiklikler yapacak.

Neowin’e göre Threshold, Metro arayüzünden bir adım daha uzaklaşarak masaüstü kullanıcılarının dileklerini yerine getirmeye devam edecek. Yeni platform , klavye ve fare kullanıcılarının uzun zamandır beklediği değişiklikleri getirecek, böylece Steven Sinofsky’nin “melez işletim sistemi” vizyonundan biraz daha uzaklaşacak. Metro arayüzü, tabletlerde ağırlıklı olarak kullanılmaya devam edilecek ancak “geleneksel” bilgisayarlarda varsayılan olarak devre dışı olacak. Yani en önemli değişiklikler, masaüstü kullanıcıları için olacak.

Metro arayüzündeki gelişmeler ise sitenin kaynaklarına göre beklendiği gibi olacak. Microsoft, Metro uygulamalarının pencerede çalışmasına izin verecek, yeni başlat menüsü ise görev çubuğuna sabitlemediğiniz uygulamalara ulaşmanızı sağlayacak. PC’sini fare ve klavyeyle kullananlar, Metro arayüzüne hiç girmeden işlerini yapabilecekler.

Neowin, Threshold’un henüz ilk aşamalarında olduğunu ve her şeyin değişebileceğini söylüyor. Ancak şu ana kadar ortaya çıkan bilgiler, Microsoft’un kullanıcıların Metro arayüzüyle ilgili geri bildirimlerini ve şikayetlerini dinlediğini gösteriyor.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Dark Web’de Kaç Paraya Satılıyor?  

Dark Web’de Kaç Paraya Satılıyor?

Bir yıldır devam eden sorun çözüldü  

Bir yıldır devam eden sorun çözüldü

Online Alışverişlere Yeni Düzenlemeler Geliyor  

Online Alışverişlere Yeni Düzenlemeler Geliyor