647 okuma Bu Kategoridesiniz : 30 Ağustos 2014 Cumartesi 13:29

30 Ağustos Yalova’da Coşkuyla Kutlandı

30 Ağustos Yalova’da Coşkuyla Kutlandı

Cumhuriyet Meydanı’ndaki törene AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun, Yalova Valisi Esengül Civelek, Belediye Başkanı Vefa Salman, Karamürselbey Eğitim Merkezi Komutanı Tuğamiral Tezcan Kızılelma katıldı. Protokolün Atatürk anıtına çelenk sunmasının ardından vali ve beraberindekiler, halkın bayramını kutladı. Günün anlam ve önemine dair konuşmayı ise Deniz Bnb. Ufuk Koç yaptı. 30 Ağustos Zaferi’nin önemine işaret eden Koç, “30 Ağustos Zaferi ile, Türk milleti, tarihindeki en uzun barış dönemini geçirmiş, Türk ordusu halkı bütünleşerek dünyaya ‘Türk esir edilemez, anavatanı Anadolu işgal edilemez’ mesajını vererek, gücünün ne olduğunu bir kez daha ispatlamıştır. Bugün Türkiye, Misak-ı Milli ile belirlenmiş ve değişmez sınırları ile tam bağımsız bir ülke ise, bunların hepsini 30 Ağustos Zaferi’ne borçludur” dedi.

Konuşmanın ardından tören birliği askeri bando eşliğinde resmi geçit yaptı. Ardından Yalova Valisi Esengül Civelek makamında tebrikleri kabul etti. Resmi tören sonrasında Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Yalova Şubesi mensupları da Atatürk anıtına karanfil bıraktı.

Kent Müzesi’nde Karamürselbey Eğitim Merkezi Komutanlığı tarafından oluşturulan “Büyük Zafer ve Atatürk” adlı fotoğraf sergisi açılırken, Vali Esengül Civelek de sergiyi gezdi.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi