562 okuma Bu Kategoridesiniz : 05 Aralık 2014 Cuma 23:22

Her Yeni Doğan Bebeğe Bir Çam Ağacı Projesinin İlk Ağaçları Dikildi

Her Yeni Doğan Bebeğe Bir Çam Ağacı Projesinin İlk Ağaçları Dikildi

Yalova Belediyesi tarafından her yeni doğan bebeğin evine, Belediye Başkanı Vefa Salman adına bir çam ağacı hediye etme projesinin ilk çamları dikildi. Ailelere hayırlı olsun dileklerinde bulunan Başkan Salman, çam ağaçlarını da ailelerin bahçesine kendisi dikti.

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, eşi Dilek Salman ve Başkan Yardımcısı Rıdvan Acar ile birlikte iki ailenin yeni doğan bebeklerini ziyaret ederek, ailelere proje kapsamındaki ilk çamları hediye etti. İlk olarak Gülnür – Ali Kama çiftinin Azra isimli bebeklerini ziyaret eden Başkan Salman, ardından Selma- Ümit Esmer çiftinin Elif isimli bebeklerini ziyaret ederek genç çiftlere hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Bebekler ile yakından ilgilenen Vefa Salman ve eşi, genç çiftlerin mutluluğuna ortak oldu. Azra ve Elif bebeklerin adına dikilmesi için çam ağacı hediye eden Salman, ziyaretin ardından ailelerin bahçelerine çam ağaçlarını da kendi dikti.

Her yeni doğan bebek için bir çam ağacı hediye etme projesinin bundan sonra devam edeceğini belirten Başkan Vefa Salman, “Artık her yeni doğan bebeğe bir çam hediye edilecek. Şu anda bin tane çam ağacı hazır vaziyette bekliyor. Her yıl 2 bin tane çam ağacı yeni doğan bebeklere ulaştırılacak. Eğer o aile çamı dikmek için uygun alan bulamıyor, dikemiyorsa Yalova Belediyesi Umut Merkezleri’miz kanalıyla İsmetpaşa Mahallesi’ndeki Yalova Belediyesi’nin ağaçlandırma alanına çamlarımız dikilecek. Bebeklerimiz o çam ağaçlarıyla büyüyecekler.” dedi.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi