612 okuma Bu Kategoridesiniz : / 30 Aralık 2014 Salı 16:52

Öğrenciler “Hayvanlarla Birlikte Yaşıyoruz” Semineriyle Bilinçleniyor

Öğrenciler “Hayvanlarla Birlikte Yaşıyoruz” Semineriyle Bilinçleniyor

Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü eğitim personeli tarafından, sokak hayvanlarının hem hayvan sağlığını hem de toplum sağlığını ne şekilde etkilediği konusunda gençleri bilinçlendirmek için hazırladığı “Hayvanlarla Birlikte Yaşıyoruz” seminer programı tüm hızıyla devam ediyor.

2013-2014 eğitim ve öğretim sezonunda ana sınıfları, orta dereceli okullar ve liselerde devam eden seminer programı kapsamında şu ana kadar içerisinde Fatih Sultan Mehmet Lisesi, Saffet Çam Ortaokulu, Gazi Osman Paşa İlkokulu, Aydede Anaokulu ve Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi’nin de bulunduğu birçok eğitim kurumu ziyaret edilerek, toplamda 15 okul ve 5000 öğrenciye ulaşıldı.  Veteriner İşleri Müdürlüğü eğitim personeli tarafından verilen eğitimlerle, öğrencilerin hayvanlara nasıl yaklaşmaları gerektiği anlatılarak, farkındalık oluşturulmaya çalışılıyor. Seminerler kapsamında öğrencilere sokak hayvanlarının hem hayvan sağlığını hem de toplum sağlığını ne şekilde etkilediği hakkında bilgiler veriyor. Sokak hayvanlarında bulunan risklere karşı neler yapılabileceği ve ne tür tedbirlerin alınabileceği görsel sunumlarla desteklenerek gösteriliyor. Özellikle içinde bulunduğumuz soğuk kış günlerinde, hayvanların sıcak bir yer bulmak amacıyla araçların kaporta ve motor kısımlarını tercih etmelerinden dolayı yaşanan kazalar anlatılarak, öğrencilerin, araç sahibi olan velilerini bu konuda uyarmaları gerektiği üzerinde de duruluyor.

Bütün okullarda bu seminerlerin yapılabilmesi için çalışmalarını sürdüren Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü eğitim personeli,  tüm öğrencilerimize ulaşarak sokak hayvanlarının hayatımızdaki yeriyle ilgili daha bilinçli bir toplum oluşmasını hedefliyor.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Bakan’dan Velilere Uyarı  

Bakan’dan Velilere Uyarı