633 okuma Bu Kategoridesiniz : 15 Temmuz 2014 Salı 13:35

Türkiye Kent Konseyleri Birliği’nden Vefa Salman’a Ziyaret

Türkiye Kent Konseyleri Birliği’nden Vefa Salman’a Ziyaret

Türkiye Kent Konseyleri Birliği, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’a nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette, Türkiye Kent Birliği 5. Dönem Başkanı Yusuf Sabri Dişli ve Türkiye Kent Konseyleri Birliği Genel Sekreteri Hasan Soygüzel ve yürütme kurulu üyeleri hazır bulundu.

Ziyarette Başkan Dişli tarafından, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’a çiçek takdim edilerek Türkiye Kent Konseyleri Birliği’nin yayınlarından oluşan bir set sunuldu. Yusuf Sabri Dişli yeni döneme ilişkin başarı dileklerini de iletti. Dişli, Türkiye Kent Konseyleri Birliği 6. Dönem Başkanlığı’nın Yalova’ya geçeceğini ve Dönem Başkanı olarak Hasan Soygüzel’in görev yapacağını söyleyerek kent konseylerinin gelişmesi ve kökleşmesindeki katkılarından dolayı Yalova Belediyesi’ne teşekkür etti.

Kent Konseyleri Birliği Genel Sekreteri Hasan Soygüzel de Türkiye Kent Konseyleri Birliği’nin ulusal ve bölgesel çalışmaları ile geçen dönem gerçekleştirilen tematik toplantılar hakkında Belediye Başkanı Vefa Salman’a bilgi verdi.

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Türkiye’nin farklı farklı şehirlerinden gelerek kendisini ziyaret etmeleri nedeniyle Türkiye Kent Konseyleri Birliği Dönem Başkanı ve Yürütme Kurulu Üyelerine teşekkür etti. Başkan Salman, kent konseylerinin çok önemli bir yerel katılım aracı olduğunu ve demokrasinin gelişmesinde büyük katkıları olduğunu söyledi. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ayrıca, 6. Türkiye Kent Konseyleri Buluşması’nın Yalova’da yapılacak olmasından da büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti. Yalova Belediyesi olarak, kent konseyi çalışmalarını önemsediklerini; kent konseylerinin toplumun talep ve beklentilerinin yerel yönetimlere doğru bir biçimde aktarılmasında büyük bir sorumluluk taşıdığını belirtti. Yalova Kent Konseyi’nin de gelecek dönemde, ulusal çalışmalara aktif bir biçimde katılım ve destek sağlayacağını düşündüğünü söyleyen Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Türkiye Kent Konseyleri Birliği’ne çalışmalarında başarılar diledi.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi