522 okuma Bu Kategoridesiniz : 09 Aralık 2014 Salı 15:13

Üniversitemizde Sivil Savunma Eğitimi ve Tatbikatı Gerçekleştirildi

Üniversitemizde Sivil Savunma Eğitimi ve Tatbikatı Gerçekleştirildi

Yalova Üniveristesi Sivil Savunma Uzmanlığınca sivil savunma servislerinde görevli personele ve öğrencilerimize yönelik sivil savunma, doğal afetler ve yangın içerikli eğitim ve tatbikat 09/12/1014 günü  Rektörümüz Prof. Dr .M. Niyazi ERUSLU, akademik ve idari personel ile öğrencilerimizin katılımıyla eğitim ve tatbikat şeklinde gerçekleştirildi. Tatbikat ilimiz genelinde kurumsal olarak ilk kez uygulanmış olup, senaryo gereği İlimizde meydana gelen deprem neticesinde  yangınların çıktığı ve binalarınızda göçük meydana geldiği varsayılarak, tahliye ve yangın söndürme tekniklerinin uygulaması şeklinde icra edilmiştir.

Tatbikat İlimiz İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), İl İtfaiyesi, 112 acil yardım ekiplerinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Tatbikat tahliye kurtarma ve akabinde yangın söndürme şeklinde uygulamalı olarak yapılmış olup, tahliye çok kısa bir sürede gerçekleştirilmiştir.

Sivil Savunma eğitim ve tatbikatı neticesinde, Üniversitemizin Afet ve Acil durumlara hazır olduğunu, planların uygulanabilir olduğunu akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimizin acil durumlarda koordineli bir şekilde  müdahale çalışmalarına katıldığı görülmüştür.

Rektörümüz Prof. Dr. M. Niyazi ERUSLU; Sivil Savunma Uzmanı Beyza HATİPOĞLU’nun koordinesinde gerçekleştirilen eğitim ve tatbikatların belirlenen periyotlarda devam edeceğini, tatbikatların habersiz yapılacağını ve binalarımızın acil durum sistemlerinin sık sık deneneceğini belirterek, bu faaliyetlerin üniversitemizin afet ve acil durumlara hazırlıklı olmasına katkı sunacağını vurguladı.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi