603 okuma Bu Kategoridesiniz : 05 Aralık 2014 Cuma 00:45

YALOVA BELEDİYE BAŞKANI VEFA SALMAN ”5 ARALIK KADIN HAKLARI” GÜNÜ MESAJI

YALOVA BELEDİYE BAŞKANI VEFA SALMAN ”5 ARALIK KADIN HAKLARI” GÜNÜ MESAJI

Belediye Başkanı SALMAN  mesajında ;

“Ülkemizde kadınlarımız aile içi şiddete  maruz kalmakta, toplumsal ve kültürel baskı yaşamakta ve çalışma hakkından yoksun bırakılmaktadır.

Ülkemizde ve dünyada kadına yönelik şiddet her geçen gün ne yazık ki  artmaktadır. En yaygın insan hakkı ihlalleri arasında yer alan kadına yönelik şiddete karşı harekete geçmek için öncelikle toplumsal farkındalık yaratılmalıdır.Kültürel, ekonomik, yasal ve politik faktörler sebebiyle şiddete maruz kalan kadınların insan hakları ihlali çerçevesinde değerlendirilecek bu durumu, temel özgürlükleri yaşayamaması anlamına gelmektedir.

Kadına şiddet konusundaki en büyük sorunlardan biri kadınların çoğu zaman yaşadıkları şiddeti dile getirmekten korkmaları ve fiziksel şiddet dışındakileri şiddet olarak tanımlamayarak sessiz kalmalarıdır. Kadınların bu sessizliği bozmaları için biz yöneticilere büyük sorumluluklar düşmektedir. Şiddet veya istismar mağduru kadınlara öncelikle konuşabilecekleri ortamlar yaratmalıyız. Sonrasında güvenliklerini sağlayacak kamu hizmetleri, ekonomik özgürlüklerini kazanabilecekleri çalışma sahaları, hukuki ve psikolojik yardım alabilecekleri noktalar, kendileri ve varsa çocukları için güvenli yaşam alanları sunulmalıdır.

Kadınların ekonomik ve sosyal hayattaki konumlarının daha da güçlendiği, cinsiyet eşitliği sorununun azaldığı çağdaş bir toplumda yaşamalarını diliyorum. Bu düşünceler ile yaşamımızın doğumundan ölümüne kadar her anda varlıklarıyla onurlandığımız, nesillerin eğitiminde ve yetişmesinde sevgi ve şefkat karşılığı veren kadınlarımızın, Dünya  Kadın Hakları Günü’nü kutlayarak saygılar sunuyorum.”

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi