726 okuma Bu Kategoridesiniz : 04 Nisan 2014 Cuma 15:13

Şarjı bitti dolandırılmaktan kurtuldu

Şarjı bitti dolandırılmaktan kurtuldu

Mersin’in Mut ilçesinde Bayram Atar, cep telefonuyla kendisini arayarak savcı ve asker olduğunu söyleyen dolandırıcılara, eşinin altınlarını kaptırmaktan son anda kurtuldu.

Sabah 09.00 sıralarında telefonunun çaldığını söyleyen Bayram Atar (29), kendisini savcı ve asker olarak tanıtan kişiler ile arasında geçen konuşmayı şöyle anlattı: “Sabah 09.00 sıralarında kullanmakta olduğum telefonla arayıp bana kendilerini savcı ve asker olarak tanıttılar ve bana kimliğime ilişkin bir takım sorular sordular. Ben de kimlik bilgilerimi doğru bir şekilde bana söyleyince arayan şahısların savcı ve asker olduğuna inandım ve benden ne istediklerini söyledim. Benim hakkımda terör suçları ile ilgili olarak bağlantımı tespit ettiklerini, bu sebeple üzerimde ne kadar para olduğunu sordular. Ben de üzerimde ve evde neyim varsa açıkladım. Bunun üzerine benden evde ne kadar altın varsa paraya çevirerek derhal Mut ilçe merkezine getirmemi söylediler. Ben de evde ve eşim Sabriye Atar’ın (27) üzerindeki altınları şehir merkezine gelip bir kuyumcuya bozdurup nakit paraya çevirdim.”

TELEFONU SÜREKLİ AÇIK TUTMAMI SÖYLEDİLER

Cep telefonunu sürekli açık tutması konusunda uyarıldığını anlatan Atar, “Beni arayanlarla tam buluşmak isterken telefonumun şarjı bitti. Ben de hemen arayanlar asker olduğundan Mut İlçe Jandarma Karakolu’na gittim. Komutana başımdan geçen olayı anlatınca karakol komutanı durumdan haberdar olduklarını ve bana ulaşamadıklarını ama beni arayan numaradakilerin dolandırıcı olduklarını söyleyince dolandırılmaya çalışıldığımı anladım. Daha sonra karakoldan beni arayan numarayı aradık şahıslar benim karakolda olduğumu anlamış olsa gerek küfrederek telefonu yüzüme kapattılar. Beni telefonun şarjının bitmesi kurtardı” diye konuştu.

Yakınlarının jandarmaya haber vermelerine rağmen cep telefonunun yaklaşık 6 saat boyunca meşgul olması nedeniyle ulaşılamayan Bayram Atar, komutanla beraber kuyumcuya gidip aldığı parayı geri verdi ve bozdurduğu altınları geri alıp kuyumcuda eşi Sabriye Atar’a teslim etti.

Altınlarını teslim alan Sabriye Atar ise eşine, “Koca ben seni akıllı sanırdım ama maalesef çok çabuk kanmışsın, bundan sonra sana altın falan vermem” dedi.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Exxen’de hangi içeriklerin yer alacağı ortaya çıktı  

Exxen’de hangi içeriklerin yer alacağı ortaya çıktı

Subaşı’nda Sefer Saatlerinde Değişim  

Subaşı’nda Sefer Saatlerinde Değişim

Vatandaşımız Bu Noktalara Sahip Çıksın  

Vatandaşımız Bu Noktalara Sahip Çıksın