623 okuma Bu Kategoridesiniz : 28 Ekim 2015 Çarşamba 13:40

Yalova Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Uluslarası Kısa Film Yarışmasında 4. Oldu

Yalova Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Uluslarası Kısa Film Yarışmasında 4. Oldu

Yalova Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi İletişim Sanatları Bölümü öğrencileri, 5. Uluslararası Yeşil Kamera Üniversitelerarası Kısa Film Yarışması’nda dereceye girdiler.
Yarışmaya, İletişim Sanatları Bölüm Başkanı Prof.Dr.Elif Eda ERDOĞAN danışmanlığında katılan öğrencilerimizden Ayça SEYMENOĞLU, İsmail GÖKGEZ, Özge ÜNSAL ve Şeyma ERİKÇİ yönetmenliğini Ayça SEYMENOĞLU’nun yaptığı “MEVSİ MÜDEFAA” adlı film ile üniversitemize dördüncülük ödülünü kazandırdı.

Film ekibi toplam 100 film arasından Boğaziçi, Ankara ve Ege gibi Üniversitelerin ardından, adını derece alan filmlere yazdırmayı başardı.Tüm dünya üniversite gençliğini günümüzün en önemli sorunlarından biri olan “çevre” konusunda bilinçlendirerek, toplumsal farkındalığı pekiştirmeyi amaçlayan yarışma bu yıl Grup E Yayıncılık tarafından 5. defa düzenlendi.

 

Uluslararası Yeşil Kamera Kısa Film Yarışması’nda dördüncülük başarısını üniversitemize kazandıran  İletişim Sanatları bölümü 2. sınıf öğrencilerine fakülte kapsamında düzenlenen ödül töreniyle teşekkür belgeleri verildi. Filmin danışmanı ve bölüm başkanı Prof.Dr. Eda Balkaş Erdoğan,filmin  yönetmenliğini ve senaristliğini yapan Ayça Seymenoğlu, kameramanlar İsmail Gökgez ve Özge Ünsal ile sanat yönetmeni Şeyma ERİKÇİ’ye teşekkür belgeleri Rektör Prof. Dr. M. Niyazi ERUSLU, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Hayri Eren, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin YILDIRIM ile Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmet ÇAVUŞOĞLU tarafından verildi.Film ekibinin yanı sıra   Program Danışmanları  , Öğr. Gör. Ceyda TETİK ve Araş. Gör. Sümeyye Beyza ABAY’a da teşekkür belgeleri verildi. Yalova Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Konferans salonunda gerçekleşen ödül törenine Rektör Prof.Dr. M.Niyazi ERUSLU, Rektör Yardımcıları, Dekan, Dekan Yardımcısı ile İletişim Sanatları birinci ve ikinci sınıf öğrencileri katıldı.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

İYİ’ler Ailesi Büyümeye Devam Ediyor  

İYİ’ler Ailesi Büyümeye Devam Ediyor

Yalova İYİ Parti “Demokratik Bir Seçim Oldu”  

Yalova İYİ Parti “Demokratik Bir Seçim Oldu”

Kendir’den Açıklama : ” Aday Değilim “  

Kendir’den Açıklama : ” Aday Değilim “