669 okuma Bu Kategoridesiniz : 06 Ocak 2015 Salı 17:07

Tapeler sıfırlanacak!

Tapeler sıfırlanacak!

Dört Eski Bakan hakkında Yüce Divan kararı çıkmayan komisyondan Bakan çocuklarına ait olan tapelerin imha edilme kararı çıktı. Toplantı bitmeden alınan son karar ile birlikte komisyon önce tapeleri tasnif etmek için toplanacak, daha sonra da tapeler imha edilecek.

Meclis Yolsuzlukları Soruşturma Komisyonu 4 eski bakanın yakınları ile ilgili elde edilen tapelerin imha edilmesine karar verdi.
Komisyon toplantısının biteceği sırada AKP’li üyelerin , Ceza Muhakemesi Yasası’na göre tanıklıktan çekilme hakkı bulunan kişilerin dosyada bulunan tapelerinin imhasını gündeme getirdiği belirtildi.

Muhalefetin 5 oyuna karşın AKP’nin 9 oy verdiği oylamada “deliller hukuksuz elde edildiği ” gerekçesiyle tapelerin imha edilmesi kararı alındı.

tapeler_sifirlanacak_h45945_db8bc

Alınan karar ile birlikte Zafer Çağlayan ile oğlu Kaan Çağlayan, Erdoğan Bayraktar ile oğlu Oğuz Bayraktar, Muammer Güler ile oğlu Barış Güler arasındaki tapeler imha edileceği öğrenildi.

Komisyonun tapeler ile ilgili 9 Ocak’ta bir araya gelmesi bekleniyor. Toplantıda öncelikle hangi tapelerin imha edileceğine karar verilcek. Daha sonra da Bakanlar ve Bakan çocukları arasında geçen konuşmaların yer aldığı tapeler imha edilecek.

ulusalkanal.com.tr

Sponsor Alanı

 benzer haberler

BUDO’dan Sefer İptalleri  

BUDO’dan Sefer İptalleri

Cadde ve Sokaklar Kamunun Ortak Malıdır  

Cadde ve Sokaklar Kamunun Ortak Malıdır

MEZARLIKLARDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR  

MEZARLIKLARDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR