683 okuma Bu Kategoridesiniz : 24 Şubat 2015 Salı 22:44

Üniversiteli gençlerden Özgecan için 3 dakikalık susma eylemi

Üniversiteli gençlerden Özgecan için 3 dakikalık susma eylemi

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde üniversite öğrencileri, ağızlarını siyah bantlarla kapatıp Mersin’in Tarsus ilçesinde öldürülen Özgecan Aslan için 3 dakikalık susma eylemi yaptı.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Meslek Yüksek Okulu’nda okuyan bir grup öğrenci, Hisarcık’taki Cumhuriyet Meydanı’nda toplandı. Öğrenciler, öldürülen Özgecan Aslan için 3 dakika boyunca meydanda sessizce bekledi. Ellerinde çeşitli yazıların olduğu dövizler taşıyıp ağızlarını da siyah bantla kapatan öğrenciler adına basın açıklamasını yapan Bahar Özkol, şunları söyledi:

“20 yaşında genç bir kız kardeşimiz, namusunu koruma pahasına caniler tarafından vahşice katledilmiştir. Bu insanlık suçlarının, kadın cinayetlerinin önüne geçilmesi için caydırıcı yasalar istiyoruz. Tecavüz ve tacizlerin faillerinin en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz. Susmak kabul etmek değildir. Bu yüzden 3 dakikalık susma eylemi yaptık. Bugün burada bulunma amacımız bizlerin artık konuşanlardan, konuşulanlardan, icraatsızlıktan, günümüz sorunlarına çare olmayan yasalardan dolayı bitkin, yorgun ve de üzgün olmamızdır.”

Üniversite öğrencileri yapılan konuşmanın ardından ‘Kadına şiddete hayır’ şeklinde slogan attıktan sonra dağıldı.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

BUDO’dan Sefer İptalleri  

BUDO’dan Sefer İptalleri

MEZARLIKLARDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR  

MEZARLIKLARDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

5 Gün Sonra Terhis Olacaktı  

5 Gün Sonra Terhis Olacaktı