795 okuma Bu Kategoridesiniz : 08 Temmuz 2015 Çarşamba 18:43

Android 5.1 Olacak Cihazlar

Android 5.1 Olacak Cihazlar

Merakla beklenen Android Lollipop 5.1 sürümünü Google yayınlamaya başladı. Ancak bu yayınlamanın hangi telefonlara gelip gelmeyeceği merak konusu. Android 5.1 alacak telefonların listesini haberimizde bulabilirsiniz.

Android 5.1 Lollipop, Android telefonlara sunulmaya başlandı. Yeni materyal tasarımı ve performans iyileştirmeleriyle iddialı gelen Lollipop güncellemesini şüphesiz pek çok Android cihaz kullanıcısı almayı bekliyor. Ancak güncellemenin bazı Android cihazlara gelmeyecek ve bu cihaz kullanıcıları için büyük olasılıkla hüsran olacak. İşte güncelleme alacak/almayacak olan telefonlar:

Günceleme Gelen Cihazlar:

Nexus 5

Nexus 6

Nexus 10

Nexus 7 (2012)

Moto X (2014)

Moto X (2013)

Moto G 4G (2013)

Güncelleme Gelecek Cihazlar:

Nexus 9

Moto G (2014)

Moto G (2013)

Moto E (2013)

Moto Maxx

HTC One M9

HTC One M8

HTC One M7

Samsung Galaxy S6

Samsung Galaxy S6 Edge

Samsung Galaxy S5

Samsung Galaxy Note 4

Sony Xperia Z3

Sony Xperia Z2

Sony Xperia Z1

Güncelleme Gelip Gelmeyeceği Belirsiz Cihazlar

HTC Desire 826

Samsung GalaxyNote 3

Samsung Galaxy Alpha

Samsung Galaxy Note Edge

LG G2

LG G3

LG G Flex 2

LG G3 Lite

Android 5.1 Güncellemesi İle Gelen Yenilikler

Google, Android cihazlarında sessiz mod özelliğini ortadan kaldırmıştı. Yani gelen uyarıları ses ya da titreşim olmadan asla alamıyorduk. Giden özelliği fazla aranmış olacak ki, 5.1 güncellemesiyle sessiz mod geri döndü.

Evinizin yakınında herkese açık bir Wi-fi bağlantısı ulaşıyorsa wifi üzerinden internete bağlanmak sorun teşkil ediyordu. Android 5.1 ile birlikte bu karmaşa çözülüyor. Cihaz bu bağlantılar arasında ayıklama yapıyor ve bağlantısı çok da iyi olmayan ağları hatırlayarak otomatik olarak bağlanmıyor.

Henüz tam netliğe kavuşmamış olsa da “Google Connection Services” adlı bir uygulama ile cihazınızın bilinmeyen Wi-fi ağlarından korunacağı ve VPN üzerinden güvenli bağlantı sağlanacağı söylentileri “Pocketables tarafından yayılmaya başladı.

Android 5.0’ı belirli saatler arasında insanlar tarafından rahatsız edilmeyecek şekilde ayarlayabiliyorsunuz. 5.1 sürümüne getirilen yeni ‘bir sonraki alarma kadar’ işlevi ise, mesela sizi uyandıracak alarm çalana kadar, telefonunuzu sessizde ya da uçak modunda tutuyor. Bu sayede başkaları tarafından uykunuz bölünmeden rahatça uyuyabiliyorsunuz. Bu sorunu çok sık yaşayanlar artık daha az uykusuzluk çekecek.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Dark Web’de Kaç Paraya Satılıyor?  

Dark Web’de Kaç Paraya Satılıyor?

Bir yıldır devam eden sorun çözüldü  

Bir yıldır devam eden sorun çözüldü

Online Alışverişlere Yeni Düzenlemeler Geliyor  

Online Alışverişlere Yeni Düzenlemeler Geliyor