639 okuma Bu Kategoridesiniz : / 08 Temmuz 2015 Çarşamba 19:50

6. Faz Üyelik Sunumu Yapıldı

6. Faz Üyelik Sunumu Yapıldı

Yalova Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Dr. Metin Beyazıt, Dünya Sağlık Örgütü Sağlıklı Kentler Ağı’na 6. faz üyelik kabul belgesini Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’a takdim ederek Temmuz ayı Belediye Meclisi 2. oturumunda Meclis Üyelerini bilgilendirdi.

23-27 Haziran tarihleri arasında Dünya Sağlık Örgütü(WHO) Avrupa Sağlıklı Kentler Ağı tarafından Finlandiya’nın Kuopio kentinde düzenlenen “Sağlıklı Kentler ve Sağlıklı Yaşlanma” konulu konferansta 33 ülkeden 98 kent ve yaklaşık 300 katılımcı yer aldı. DSÖ Avrupa Sağlıklı Kentler Ağı üyesi olan Yalova Belediyesi’ni başkanlık makamı adına Başkan Yardımcısı Rıdvan Acar temsil etti. Toplantı sonunda Acar’a, 6. faz üyelik beratı DSÖ Avrupa Masası Şefi Dr. Agis Tsouros tarafından verildi.

sağlıklı_kentler_birliği_3

Aynı zamanda DSÖ Sağlıklı Kentler Proje Koordinatörü olan Dr. Metin Beyazıt, Yalova Belediyesi Meclis Üyeleri’ni bilgilendirdikten sonra Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman tarafından 6. faz üyelik kabul belgesi imzalandı ve çalışma resmi olarak start aldı.

Türkiye’den sadece İzmir, Bursa, Eskişehir, Burdur, Gölcük ve Nilüfer belediyelerinin yer aldığı Dünya Sağlık Örgütü Sağlıklı Kentler Ağı 6. faz üyeliğinde Yalova Belediyesi’nin de yer almasının büyük bir mutluluk ve başarı olduğunu söyleyen Başkan Vefa Salman, hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

KOCA : “DSÖ TÜRKİYE OFİSİ AÇILIYOR”  

KOCA : “DSÖ TÜRKİYE OFİSİ AÇILIYOR”