529 okuma Bu Kategoridesiniz : 17 Haziran 2015 Çarşamba 22:40

Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt’tan Ramazan Mesajı

Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt’tan Ramazan Mesajı

Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt yayınladığı mesaj da; Sevgi, hoşgörü ve yardımlaşmanın perçinlendiği, on bir ayın sultanı olarak nitelendirilen Ramazan-ı Şerif ayına kavuşmanın engin huzur ve mutluluğunu hep beraber yaşamaktayız.
Başkan Kurt; ruhumuzu ve bedenimizi terbiye eden, bizlere sabır, şükür ve kanaati öğreten, ahlakımızı güzelleştiren, bizleri kötülüklerden alıkoyan çok müstesna bir ibadettir. İftar sofraları, teravih namazları, sahur bereketi, mukabeleler, fitre ve zekâtlarla hem ruhumuzun hem de bedenimizin temizlendiği bu ay tüm inananlar için rahmet ve fırsatlarla doludur. Bu nedenle ahlakımızı, kişiliğimizi ve ilişkilerimizi orucun hikmeti ve rahmetiyle onarmak için Ramazanın sade, huzurlu, mütevazi ve manevi iklimini bozmamaya özen göstermeliyiz. Oruç tutmak yeme ve içmeden uzak durmanın yanı sıra dilin gıybetten, gözün haramdan, kalbin vesveseden, kulağın kötü sözden uzaklaşması demektir. Ramazan ayı bu hasletleri derinden idrak edip hayatımızın tümüne yaymak için bizlere sunulmuş Rabbimizin bir ikramdır.


Rahmet, mağfiret ve bereket ayı olan Ramazan ayı taşıdığı dini anlamın yanı sıra sosyal olarak da bizlere tam bir dayanışma ortamı sunmaktadır. Bu nedenledir ki Ramazan ayında, manevi duygular doruk noktaya çıkmakta, buna paralel olarak da dayanışma, paylaşma, kardeşlik ve sevgi bağları kuvvetlenerek, birlik ve beraberliğimiz daha da güçlenmektedir.


Sosyal dayanışma geleneğinin en güzel örneklerinin sergilendiği, nefis muhasebesinin daha etkin bir şekilde yapıldığı bu kutsal ay, Müslümanlar için el ele vermek ve kaynaşmak için bir vesiledir. Maddi durumu müsait vatandaşlarımızdan mümkün olduğu kadar muhtaç ve yoksulların evlerini ziyaret etmelerini, onlarla birlikte iftar yapmalarını, sofralarını bereketlendirmelerini arzu ediyorum. Kardeşliği ve komşuluğu gözeterek fakirleri, yetimleri ve ihtiyaç sahiplerini unutmadan Ramazan ayını ihya etmenin gayretinde olacağınıza inancım tamdır.


Bu duygu ve düşüncelerle Cenabı Hakkın Ramazan ayı vesilesiyle Çınarcık Halkımız başta olmak üzere ülkemize ve tüm İslam âlemine hayırlar ve bereketler ihsan etmesini temenni ederim.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi

Jandarma’dan Kumarhane Baskını  

Jandarma’dan Kumarhane Baskını

SİLPAGAR VE SOYER’DEN BAŞKAN VEKİLİ TUTUK’A ZİYARET  

SİLPAGAR VE SOYER’DEN BAŞKAN VEKİLİ TUTUK’A ZİYARET