593 okuma Bu Kategoridesiniz : 09 Temmuz 2015 Perşembe 17:35

GÖNÜLLÜ GENÇ GİRİŞİMCİLER DERNEĞİ DUALARLA İFTAR YAPTILAR

GÖNÜLLÜ GENÇ GİRİŞİMCİLER DERNEĞİ DUALARLA İFTAR YAPTILAR

24 İlde İl Temsilcileri aracılığıyla faliyetlerini yürüten Gönüllü Genç Girişimciler,İftar Programlarının Startını Ankara ve İstanbul’da verdi.İstanbul’daki iftara farklı illerde Gönüllü Genç Girişimciler Derneği’ni temsil eden İl Temsilcileri ve bazı komisyon temsilcileri hazır bulundu.İstanbul’daki İftar’da Doğu Türkistan başta olmak üzere farklı coğrafyalarda işkenceye uğrayan müslümanların refah ve huzura ermeleri,yapılan zulümlerden bir an önce kurtulmaları için dua edilerek başlandı.

Program ile ilgili açıklamalarda bulunun Gönüllü Genç Girişimciler Derneği Sosyal İşler Komisyonu Üyesi Öznur ÇORUM “   Son günlerde, Türk alemini derinden sarsan zulüm olaylarıyla üzüldük. Çin halkı Doğu Türkistan da yaşayan Uygur Türklerine işkenceler yapmaktadır.

Çin yönetimi 1949’da Doğu Türkistan’ı işgal ettikten sonra Türkistan da başlatmış olduğu devrimlerle din hürriyeti başta olmak üzere eğitim, kültürel, ekonomik, çevreye varıncaya kadar her alanda büyük yıkımlar gerçekleştirmiştir. İşgalle birlikte ne kadar önderler, aydın, bilim adamı vs. varsa hepsini tutuklayıp, mahkemelerde savunma hakları ellerinden alınıp; birçoğu kurşuna dizilerek öldürülmüş birçoğu da verdikleri ağır cezalarla hapislerde çürümüştür. Bu sayede Çin, öndersiz kalan halkı istediği gibi yönetme imkânı bulmuştur. Asıl olaylar bundan sonra başlıyor. Zor olan atlatılmıştır. Gerisi vicdansızca yapılacak olan işkencelerin cilasıdır. Çin devletinin asıl amacı Uygur Türklerini asimile etmektir. Soydaşlarımızın yediklerine, içtiklerine, inançlarına, dillerine, evliliklerine, çocuklarına, eğitimlerine, topraklarına ve aldıkları her nefese kadar halkları ellerinden alınmaktadır. İnsanlığa yapılan, akıl almaz ve hiçbir yüreğin kaldıramayacağı bu zulme karşı en ufak tepkilerimizi ve dualarımızı eksik etmemeliyiz.

Bugünde Gönüllü Genç Girişimciler Hareketi üyeleri olarak düzenlediğimiz iftar programımızı düzenledik ve orucumuzu Müslüman kardeşlerimize dua ettikten sonra ilk lokmalarımızı şükrederek yedik. “ Allah‘ım hiç kimseyi ne İnançsız nede Vatansız bıraksın.” Zulüm yeryüzündeki en kötü davranıştır bunu hiçbir zaman unutmayalım.”dedi

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi