572 okuma Bu Kategoridesiniz : 11 Şubat 2015 Çarşamba 15:09

KALDIRIMLAR YAYALARINDIR” Projesi’ne STK Başkanları’ndan Destek

KALDIRIMLAR YAYALARINDIR” Projesi’ne STK Başkanları’ndan Destek

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman “Kaldırımlar Yayalarındır Projesi” ile ilgili olarak daha önce yaptığı açıklamada amacının kaldırım işgallerinin ortadan kaldırılması olduğuna dikkat çekmişti.

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman “Kaldırımlar Yayalarındır Projesi” ile ilgili Sivil Toplum Dernek Başkanları ile bir araya geldiği toplantıda şunları söyledi: “Kaldırımların, bazı esnaflarımız tarafından işgal edilmiş olması, yaya kaldırımı kullanımını zorlaştırmakta ve bu durum da trafik güvenliğini tehlikeye sokmaktadır. Yaşlılarımızın, engelli vatandaşlarımızın ve çocuk arabası ile dolaşanların yaya kaldırımlarını kullanması zorlaşmış durumdadır. Kaldırımlar Yayalarındır Projesi’nde Sivil Toplum Kuruluşu Dernek başkanlarımız ile bu projede ortak hareket edeceğiz. Öncelikli olarak pilot bir bölge oluşturulacak. Bu konuda zabıta ekipleri çalışmalara başlayacak. Daha sonrasında bu uygulamayı Yalova geneline taşıyacağız. Bu proje kapsamında kaldırımların yayalaştırması için, esnaflara belirli bir zaman verdik.  bu konuda bilgilendirmek adına broşürler hazırlanmakta .Esnaf ve vatandaşlarımızın da duyarlı olacağına inanıyorum.”

Yalova Genelinde Uygulamaya Geçilecek

Sivil Toplum Kuruluşu Dernek Başkanları ile ortak harekete geçilecek olan “Kaldırımlar Yayalarındır Projesi”nde Yalova Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından 1 Nisan itibariyle pilot bir bölge oluşturulacak .Projenin devamında Yalova genelinde uygulamaya geçilmesi hedefleniyor.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi