593 okuma Bu Kategoridesiniz : 29 Temmuz 2015 Çarşamba 15:07

‘Korsan Servis’ Tabiri Kalmayacak

‘Korsan Servis’ Tabiri Kalmayacak

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, servis işletmeciliği yapan ancak ‘S’ plakası olmayan araçlar için 100 adet servis plakasının ihaleye çıkarılacağını duyurdu. Başkan Salman; “S plaka ihalesinin gerçekleştirilmesinin ardından artık Yalova’da ‘Korsan Servis’ tabiri kalmayacak. Denetimlerimiz artacak ve korsana niyetlenenler hakkında yasal işlem kararlılıkla uygulanacak” dedi.

Yalova Belediyesi’nin, Yalova Servis İşletmecileri Odası ile sürdürdüğü çalışmalar sonucu S plakası olmadan servisçilik yapan esnafın mağdur olmaması ve korsan taşımacılığı sonlandırmak adına 31 Temmuz Cuma günü saat 13.00’de Yalova Belediyesi Meclis Salonu’nda Encümen huzurunda yapılacak ihalede 100 adet s plaka ihaleye çıkarılacak.

Servisçilik yapanlar için son fırsatın olduğu ihalenin ardından sıkı denetimlerin başlayacağını açıklayan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; açıklamasını şöyle sürdürdü; “Bir süredir servisçiler odası ile yaptığımız çalışmalar sonucunda S plakası ve çalışma ruhsatı olmadan taşımacılık yapan kişiler olduğunu tespit ettik. İhaleye çıkaracağımız sayının büyük çoğunluğu bu doğrultuda çalışan esnafı ilgilendiriyor. Öncelikle bu sorunu çözüp, mağduriyeti gidereceğiz. Daha sonra sıkı denetimlerimiz başlayacak. Yalova’da ‘Korsan Servis’ tabiri kalmayacak. Denetimlerimiz artacak ve korsana niyetlenenler hakkında yasal işlem kararlılıkla uygulanacak. Bu ihale, servis işletmeciliği yapanlara S plaka ve çalışma ruhsatı tahsisi için son fırsattır.”

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi