504 okuma Bu Kategoridesiniz : 24 Nisan 2015 Cuma 14:57

“MODERN BELEDİYE HİZMETLERİNİ HEMŞEHRİLERİMİZ İLE BULUŞTURMAYA DEVAM EDİYORUZ.”

“MODERN BELEDİYE HİZMETLERİNİ HEMŞEHRİLERİMİZ İLE BULUŞTURMAYA DEVAM EDİYORUZ.”

Yalova Belediyesi şehir içi trafiğinin yoğun olduğu noktalarda bulunan kavşaklarda trafiği rahatlatmak ve araçların bekleme sürelerini kısaltmak için başlattığı düzenleme çalışmalarına devam ediyor. 

Şehit Ömer Faydalı Bulvarı’nda Trafiği Rahatlatıcı Düzenlemeler Yapıldı.

Yalova Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Şehit Ömer Faydalı Bulvarı üzerinde sağa ve sola dönüşler için kavşaklarda trafiği rahatlatıcı düzenlemeler yapıldı. Kipa, Raif Dinçkök Kültür Merkezi ve Öğretmen Yusuf Ziya İlkokulu kavşaklarında yapılan düzenlemelerde refüjler kırılarak yol genişletildi. Araçların sağa ve sola dönüşte ışıklarda zaman kaybı yaşamamaları adına yapılan düzenlemelerde sinyalizasyon çalışmaları yeni noktasına taşındı.

Salman ; “Amacımız hemşehrilerimizin daha rahat ve mutlu yaşaması için elimizden gelen gayreti gösterip halkımıza gece gündüz hizmet etmektir.”

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; “Şehit Ömer Faydalı Bulvarı üzerinde sağa ve sola dönecek araçların ışıklarda bekledikleri ve trafik yoğunluğu oluştuğunu gözlemlemiştik. Bu kapsamda kavşak düzenlemeleri yapmaya karar verdik. Özellikle trafiği rahatlatıp, araçların bekleme sürelerini kısaltarak akaryakıt tasarrufu sağlamak ve buna bağlı olarak da hava kirliliğini azaltmayı hedefledik. Kipa’nın önündeki kavşak tamamlandı. Amacımız hemşehrilerimizin daha rahat ve mutlu yaşaması için elimizden gelen gayreti gösterip halkımıza gece gündüz hizmet etmektir. Modern belediyecilik anlayışımızı sürdürmeye devam edeceğiz.”dedi.

Doğu-batı Yönünde Trafiğin Daha Hızlı Akışı Sağlanacak.
Raif Dinçkök Kültür Merkezi ve Öğretmen Yusuf Ziya İlkokulu önündeki kavşak düzenlemelerinin de en kısa sürede tamamlaması hedefleniyor. Yeni kavşak düzenlemeleri sayesinde her bir kavşakta sürücüler ortamala 50 saniye kazanacaklar. Doğu-batı yönünde trafiğin daha hızlı akışı sağlanmış olacak.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi

Jandarma’dan Kumarhane Baskını  

Jandarma’dan Kumarhane Baskını

SİLPAGAR VE SOYER’DEN BAŞKAN VEKİLİ TUTUK’A ZİYARET  

SİLPAGAR VE SOYER’DEN BAŞKAN VEKİLİ TUTUK’A ZİYARET