525 okuma Bu Kategoridesiniz : 18 Mayıs 2015 Pazartesi 14:10

MUHARREM İNCE’DEN 19 MAYIS MESAJI

MUHARREM İNCE’DEN 19 MAYIS MESAJI

CUMHURİYET HALK PARTİSİ YALOVA MİLLETVEKİLİ MUHARREM İNCE’NİN “19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI” DOLAYISIYLA YAYINLADIĞI MESAJ

Bir ulusun tarihindeki özel günler (kurtuluş günleri, anma günleri, ulusal bayramlar) o ulusun ortak hafızası olmanın yanında onun nasıl bir ulus olacağı konusundaki istikametini belirlerler.

İşte 19 Mayıs 1919, bağımsızlık mücadelesinin meşalesinin yakıldığı gündür. Ve bize, ne olursa olsun Türk ulusu için bağımsızlığın, işgalcilere, emperyalistlere, onların işbirlikçilerine karşı korunması gerektiğini hatırlatan gündür.

Bugünü bayram olarak kutlayan gençlerimize bu bilinci aktaran, bağımsız Türkiye Cumhuriyetinin gerçek koruyucuları, sahipleri; cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatacak olanların onlar olduğunu gösteren bir gündür.19 Mayıs, vatanı işgal edilmiş, ordusu dağıtılmış, başkentine işgalci ülkelerin bayrakları asılmış bir ülkenin, boyun eğmeyeceğini, boynunun eğdirilemeyeceğini gösterdiği gündür.

19 Mayıs Gençlik, Spor ve Atatürk’ü Anma Bayramı, diğer milli bayramlarımız olan 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı’ndan farklı bir özelliğe sahiptir. Bu bayramlarımızın tarihleri büyük mücadelelerin sonuç alındığı günleri ifade ederken, 19 Mayıs tarihi sonucu değil, başlangıcı ifade eder.

O nedenle 19 Mayıs, kazanacağımız büyük başarılar için nasıl bir başlangıç yapacağımızı gösteren gündür.

19 Mayıs, haklı bir davaya inanmış, yalnız bir insanın büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ulusuna sonsuz bir güvenle yola çıktığı, her eylem ve kararında meşruiyetini ulusundan alan, onlarla birlikte yeni devletin kumrularını oluşturan bir kahramanın ulusuyla neler yaptığını öğreten gündür.

Bugün Türkiye’nin içinde bulunduğu durum da yeni bir başlangıç yapmamızı bize görev olarak veriyor. 19 Mayıs bu özelliği ile bize yol göstermeye devam ediyor.

Ulusal egemenlik için, Cumhuriyet için, demokrasimiz için, yaşanacak bir Türkiye için 19 Mayıs ruhunu yaşa ve yaşat.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi