580 okuma Bu Kategoridesiniz : 14 Mayıs 2015 Perşembe 15:35

Su şebekeleri yenileniyor

Su şebekeleri yenileniyor

İller Bankası Genel Müdürlüğü ile Yalova Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan ve Yalova’nın 35 yıl sonrasının içme suyunun planlandığı Yalova Merkez İçme Suyu Projesi’nin çalışmaları devam ediyor. Proje kapsamında Yalova şehir merkezinin 450 kilometrelik şebeke hattı ve 14 kilometrelik ishale hattı yenilenecek.

Yeşil Körfez Su Birliği’nin de projenin içinde bulunduğu ve ilçelerdeki su hatlarının da yenileneceği projenin son toplantısı Yalova Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü personelleri ve İller Bankası Genel Müdürlüğü proje ekibinin katılımıyla gerçekleştirildi.

YENİLENEN İÇME SUYU ŞEBEKESİYLE SU KAÇAKLARI ÖNLENECEK

Yalova’nın 35 yıl sonrası içme suyu hattı çalışması, yeni su depoları, ishale hatlarının yenilenmesiyle ilgili kesin proje hazırlığının yapıldığı toplantıda taraflar şehir genelinde incelemeleri karşılıklı olarak değerlendirdiler. Projenin hayata geçmesiyle beraber Yalova Belediyesi ekiplerinin de görev alacağı çalışmalar sonrasında 14 kilometrelik ishale hattı ve şehir merkezindeki yaklaşık 450 kilometrelik su şebekesi yenilenmesi planlandı. Yeni su depolarının da yapılacağı projenin hayata geçmesiyle birlikte tüm su depoları uzaktan takip sistemiyle izlenip, yönetilebilecek.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi