758 okuma Bu Kategoridesiniz : 04 Nisan 2015 Cumartesi 14:34

Vali Cebiroğlu ” hakaret ettiği öğretmenin ölmesinden üzgün! “

Vali Cebiroğlu ” hakaret ettiği öğretmenin ölmesinden üzgün! “

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, “Bu saç sakal ne? Sen ne biçim öğretmensin? İnsanlar dışarıda görseler dilenci zannedip para verirler” dediği öğretmen Halil Serkan Öz’ün ölümünün ardından konuştu: Çok üzgünüm

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu geçen hafta ‘dilenci kılıklı’ deyip sınıftan kovduğu öğretmen Halil Serkan Öz’ün ardından, “Böyle bir değerli öğretmeni kaybetmenin üzüntüsünü duyuyorum”dedi. Öz dün valinin kendisine ve mesai arkadaşlarına yönelik tavrını protesto etmek amacıyla düzenlenen yürüyüşte rahatsızlanarak hayatını kaybetmişti.

Yalova Valisi Cebiroğlu hakaret ettiği öğretmenin ölmesinden üzgün!

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, gazetecilere öğretmen Halil Serkan Öz’ün ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getirdi. “Böyle bir değerli öğretmeni kaybetmenin üzüntüsünü duyuyorum”diyen Vali Cebiroğlu, “Çok üzgünüm. Allah’tan kendisine rahmet, yakınlarına ise başsağlığı ve sabır diliyorum” diye konuştu.

 

TWİTTER’DA KAMPANYA

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’nun hakaretine maruz kalan Halil Serkan Öz isimli öğretmenin, dün düzenlenen ‘öğretmene saygı yürüyüşü’nde kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmesi üzerine Twitter’da YalovaValisiİstifaEt etiketiyle kampanya başlatıldı.

NE OLMUŞTU?

Vali Cebiroğlu, Yalova Fen Lisesi’ni ziyareti sırasında, Eğitim-Sen’in kılık-kıyafet yönetmeliğinin değişmesi için aldığı eylem kararı doğrultusunda okula serbest kıyafetle gelen matematik öğretmeni Halil Serkan Öz’e önce hakaretler yağdırmış, ardından sınıftan kovmuştu. Cebiroğlu, Öz’e sınıf içerisinde, “Bu saç sakal ne? Sen ne biçim öğretmensin? İnsanlar dışarıda görseler dilenci zannedip para verirler” sözleriyle çıkışmış, diğer öğretmen ve okul müdürlerini de ‘eşekbaşı, anarişist’ gibi ifadelerle azarlamıştı.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi