761 okuma Bu Kategoridesiniz : / / 02 Nisan 2015 Perşembe 16:34

ÇİFTLİKKÖY’DE ÇÖPLER YERALTINA ALINIYOR

ÇİFTLİKKÖY’DE ÇÖPLER YERALTINA ALINIYOR

ciftlik-koy-2

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın seçim vaatleri arasında yer alan çöplerin yeraltına alınmasıyla ilgili olarak ilk yer altı çöp konteyneri Sahil Mahallesi’ndeki İ.Sabri Çağlayangil Sokak girişine yerleştirildi. Kaynak-yalovaciftlikkoy.bel.tr

Çiftlikköy Belediyesi’nin kendi kaynaklarıyla, kendi atölyelerinde üretilen çöp konteynerlerinin her biri 1,5 ton kapasiteli ve hidrolik sistemle çalışıyor. Son sistemle çalışacak olan yer altı çöp konteynerleri hidrolik sistemle yağ basıncıyla yukarı çekilerek çöp kamyonlarına boşaltılabiliyor.

Çiftlikköy Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Engin Çağlayan, yer altı çöp konteynerlerinin Belediye Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı kaynak ve demir atölyesi çalışanları tarafından üretildiğini belirterek, ilk etapta Sahil Düzenleme Projesi’yle bağlantılı olarak Sahil Mahallesi’nin pilot bölge seçildiğini kaydetti. Çağlayan, mahallede denize çıkan tüm sokakların girişine bu sistemlerin yerleştirileceğini, sonrasında tüm Çiftlikköy’ün ana arterlerinden başlayarak kademeli olarak bu sistemin uygulanmasının söz konusu olduğunu belirtti.

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar da, yaz aylarında yoğun bir nüfusa ev sahipliği yapan Sahil Mahallesi’nde bu uygulamayı ilk olarak denediklerini söyleyerek, “Pilot uygulamamızı başlattık. Bu çalışmayı tamamen belediyemizin kendi kaynaklarıyla, kendi atölyelerimizde yaptığımız üretimlerle gerçekleştiriyoruz. Çiftlikköy’de temizlik işleri kapsamında yeni bir çehre kazandırıyoruz. İlçemizin temizlik açısından da modern bir yapıya sahip olması için yaptığımız bu uygulamanın beğeni kazanacağını düşünüyoruz” diye konuştu.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

BUDO’dan Sefer İptalleri  

BUDO’dan Sefer İptalleri