690 okuma Bu Kategoridesiniz : 09 Kasım 2016 Çarşamba 16:00

İslami İlimler Fakültesi’nde İslam Araştırmaları Merkezi Çalıştayı Gerçekleştirildi

İslami İlimler Fakültesi’nde İslam Araştırmaları Merkezi  Çalıştayı Gerçekleştirildi

Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanlığı tarafından Yalova Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda üniversite bünyesinde kurulması düşünülen İslam Araştırmaları Merkezini tartışmak üzere bir çalıştay gerçekleştirildi.

Çalıştay İslami İlimler Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Bilal GÖKKIR’ın açış konuşması ile başladı. Çalıştaya YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. İbrahim HATİPOĞLU, Üniversitemiz Rektör Vekili Prof. Dr. Hüseyin YILDIRIM, Rektör Yardımcıları, İslami İlimler Fakültesi Öğretim Elemanları ve Yüksek Lisans/Doktora öğrencileri katıldı.

Programda İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Necmettin GÖKKIR, “İslam Araştırmalarında Proje Merkezli Çalışmanın Önemi ve Yöntemleri” konulu bir sunum gerçekleştirdi.Ardından YÖK Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. İbrahim HATİPOĞLU, İslami araştırmalar alanında Türkiye’deki son gelişmeler ve bu konuda hazırlanacak projelerde dikkat edilmesi gereken hususlarda önemli bilgiler verdi.
İkinci oturumda da Dr. Orhan MUSAHANOV, “İslam Tasavvufu’nda Çağdaş Sorunlar ve Çözümüne Yönelik Çalışmalar” isimli tebliğini sundu. Yapılan sunumun ardından tebliğin müzakeresi gerçekleştirildi. Katılımcıların ele alınan hususlarla ilgili değerlendirmelerini sunmalarının ardından çalıştay sona erdi.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Bakan’dan Velilere Uyarı  

Bakan’dan Velilere Uyarı

Rektör CEBECİ’nin  Nevruz Mesajı  

Rektör CEBECİ’nin Nevruz Mesajı

Rektör CEBECİ’nin  Miraç Kandili Mesajı  

Rektör CEBECİ’nin Miraç Kandili Mesajı