591 okuma Bu Kategoridesiniz : 04 Ağustos 2016 Perşembe 15:54

Karaosmanoğlu Rektörlüğe Aday Oldu

Karaosmanoğlu Rektörlüğe Aday Oldu

Yalova Üniversitesinde bir dönem görev yaptıktan sonra İTÜ’de göreve devam eden Karaosmanoğlu Yalova Üniversitesi Rektörlüğüne Aday olduğunu açıkladı. Adaylığını açıklayan isimler ile birlikte aday sayısı 5’e yükselmiş oldu. Yalova Üniversitesi Rektörlüğüne Vekaleten şuan Hüseyin YILDIRIM bakmakta.

Prof.Dr.Filiz Karaosmanoğlu’nun adaylık başvurusu yapmasıyla birlikte Yalova Üniversitesinde Rektör adaylığı sayısı 5’e çıkmış olacak.

Rektör Yardımcılığı görevinde bulunan ve 2012 yılında görevinden alınan Prof.Dr.Filiz Karaosmanoğlu’nun önümüzdeki günlerde Yalova Üniversitesi Rektör Adaylığı için başvuru yapacağı öğrenildi.

Yalova Üniversitesi Rektör yardımcılığı görevinden ayrıldıktan sonra yeniden İTÜ Kimya Metalurji Fakültesi, Kimya Mühendisliği Bölümünde görevine dönmüştü.


Filiz Karaosmanoğlu Kimdir?

1982 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Kimya Mühendisi unvanı ile mezun oldu. Karaosmanoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Yüksek Mühendis ve Doktora derecelerini alarak, Doktora Sonrası Araştırma çalışmasını Kanada Nova Scotia Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nde yaptı.

1993 yılında Kimya Mühendisliği Enerji Teknolojisi Bilim Dalı’nda Doçent unvanı alan Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu, İTÜ Kimya Mühendisliği Bölümü’nde görev yapmaktadır. Prof. Karaosmanoğlu Eylül 2008-2012 yılları arasında Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölüm Başkanı görevlerini yürüttü.

Halen, İTÜ Kimya Metalurji Fakültesi, Kimya Mühendisliği Bölümünde görev yapan Filiz Karaosmanoğlu’nun temel araştırma alanı biyoyakıt teknolojisi olup, “Yeni-Temiz Enerji Teknolojileri” konusunda kitap, makale, bildiri ve projeleri bulunmakta; bu konuda ulusal ve uluslararası konferanslar düzenlemektedir. Karaosmanoğlu’nun diğer araştırma alanları çevre dostu yağlama yağı teknolojisi ve atık geri kazanımıdır. Karaosmanoğlu çeşitli sivil toplum örgütlerinde etkin görev yaparak, temiz enerji konusunda uğraş vermektedir. Prof.Karaosmanoğlu evli ve 1 çocuk annesidir.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Bakan’dan Velilere Uyarı  

Bakan’dan Velilere Uyarı

Rektör CEBECİ’nin  Nevruz Mesajı  

Rektör CEBECİ’nin Nevruz Mesajı

Rektör CEBECİ’nin  Miraç Kandili Mesajı  

Rektör CEBECİ’nin Miraç Kandili Mesajı