594 okuma Bu Kategoridesiniz : 24 Kasım 2016 Perşembe 14:26

YALOVA BELEDİYESİ EMEKLİ ÖĞRETMENLERİ UNUTMADI

YALOVA BELEDİYESİ EMEKLİ ÖĞRETMENLERİ UNUTMADI

Yalova Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlediği etkinlikte emekli öğretmenlerimizi unutmadı. İlk defa 24 Kasım’da Yalova’da ki tüm emekli öğretmenler Yalova Belediyesi’nin organize ettiği kahvaltıda Başkan Vefa Salman ile bir araya geldi.
Programdan önce Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz adına bir dakikalık saygı duruşu ardından da istiklal marşı okundu. Daha sonra davete gelen tüm emekli öğretmenler için hazırlanan slayt gösterisi izlendi.

“Her zaman başımızın tacısınız”
Uygulama Oteli’nde gerçekleştirilen kahvaltıya gelen tüm öğretmenlerle ayrı ayrı ilgilenen Başkan Salman; “Davetimize icabet ederek, bizleri kırmayarak programımıza gelen tüm değerli öğretmenlerimiz, hepiniz hoş geldiniz” dedi. Etkinliğe katılan emekli öğretmenlere kısa bir teşekkür konuşması gerçekleştiren Başkan Vefa Salman şunları dile getirdi; “Sizlere bu özel ve mutlu gününüzde bize zaman ayırdığınız için çok teşekkür ediyorum. Sizler bizim her zaman başımızın tacısınız. Sizlere olan saygı ve sevgimizi 24 Kasım’ı sizlerle birlikte geçirerek göstermek istedik. Öğretmenler Gününü sadece gelecek nesilleri yetiştirmekte olan çalışan öğretmenlerimizin gününü kutlayarak değil, hayatını öğrencilerine adamış siz değerli emekli öğretmenlerimizle de bir arada olarak kutlamak istedik. Göreve geldiğimiz günden beri farklı etkinliklerde sizlerle olduk. Bu yıl kahvaltıda bir aradaydık, önümüzdeki yıl yine inşallah farklı bir etkinlikte bir araya gelir ve 24 Kasım Öğretmenler Gününü hep birlikte kutlarız.”

Plaketler takdim edildi
Konuşmadan sonra Başkan Salman, kendileri de emekli öğretmen olan eşi Dilek Akdeniz Salman, Başkan Yardımcısı Jülide Güner ve Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Ülker Aksoy’a günün anısına çiçek verdi. Ardından Başkan Salman, Dünya’da ki en büyük eğitim reformunun gerçekleştirildiği Köy Enstitüsü’nden mezunu olan, Kemal Güner, Kemal Akpınar, Rabit Doğan, Abdurrahman Gezer, Ömer Er ve Mehmet Bozkurt’a eğitime yapmış oldukları katkılardan dolayı plaket takdim etti.


Sponsor Alanı

 benzer haberler

Bakan’dan Velilere Uyarı  

Bakan’dan Velilere Uyarı

Rektör CEBECİ’nin  Nevruz Mesajı  

Rektör CEBECİ’nin Nevruz Mesajı

Rektör CEBECİ’nin  Miraç Kandili Mesajı  

Rektör CEBECİ’nin Miraç Kandili Mesajı