539 okuma Bu Kategoridesiniz : 18 Eylül 2016 Pazar 18:37

MANİK DEPRESİF TEŞHİSİ VARKEN NASIL GÜVENLİK OLDU ?

MANİK DEPRESİF TEŞHİSİ VARKEN NASIL GÜVENLİK OLDU ?

İstanbul’da, belediye otobüsünde bir hemşireyi şort giydiği gerekçesiyle darp ettiği belirlenen kişi Abdullah Ç. (35), serbest bırakıldı. Sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyüyor!

Hemşire Ayşegül Terzi, 12 Eylül Pazartesi günü Alemdağ Polis Merkezi’ne giderek bir erkek şahsın şort giydiği gerekçesiyle aniden yüzüne tekme attığını belirtip şikayette bulunmuştu. Şüpheli, dün gece Üsküdar’da gözaltına alınmıştı. Bu sabah, Asayiş Şube Müdürlüğü’ndeki işlemlerin ardından Anadolu Adalet Sarayı’na gönderilen Abdullah Ç., savcılıktaki sorgusunun ardından serbest bırakıldı.Sosyal medyada tepki çeken bu habere ünlü isimlerin yanısıra birçok kişi de tepki gösterdi.

MANİK DEPRESİF TEŞHİSİ ?

Saldırgan şahsın eğerki Manik Depresif teşhisi var ise bu kişilerin güvenlik görevlisi olabilmesi için psikiyatridan rapor alması gerekmektedir. Eğer şahıs manik depresif olduğu halde sağlam raporu alarak güvenlik görevlisi olabildiyse bu kişi ” kişilik bozukluğu yada iki uçlu bozukluk ” rahatsızlığından dolayı işlediği cinayetten o an kendisinde olmadığını iddia ederek bu suçtan kurtulabilmekte iken nasıl olabiliyorda bir sağlık kuruluğu sağlam raporu verebilmekte ? sorusu akıllara gelmekte.

Güvenlik görevlisi olduğu iddia edilen şahıs toplu taşıma aracında bir bayana ŞORT giymesi nedeniyle yaptığı fiziki saldırı ve darptan dolayı tutuklanıyor savcı karşısına çıkıyor ve savcılık makamında güvenlik görevlisi olabilmek için sağlığında sorun olmayan kişi nasıl oluyorsa akşamdan sabaha manik depresif raporlu olabiliyor ? şahsın böyle bir raporu var ise kendisine güvenlik sertifikası nasıl verildi  bu konu  çok tartışılacak gibi görünmektedir. Sosyal medyada ve Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’ndan tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor.

 

Güvenlik Görevlisi Olmanın Şartları ;

Psikiyatri : Psikiyatrik bir hastalık veya kişilik bozukluğu (psikopati), alkol ve uyuşturucu bağımlılığı olmamak

Nöroloji : Özel güvenlik hizmetini yerine getirmesine engel teşkil edebilecek nörolojik rahatsızlığı olmamak

Göz : Körlük veya gece körlüğü  olmamak

Kulak-Burun-Boğaz (KBB) : Özel güvenlik hizmetini yapmasına engel teşkil edebilecek işitme kaybı olmamak

Ortopedi : Kas veya iskelet sisteminde ileri derecede hareket kısıtlılığı olmamak

İşte sosyal medya tepkileri:

gani
Sponsor Alanı

 benzer haberler

Gençler Esnafa Türk Bayrağı Hediye Etti  

Gençler Esnafa Türk Bayrağı Hediye Etti

30 Ağustos Yalova’da Coşku İle Kutlandı  

30 Ağustos Yalova’da Coşku İle Kutlandı

Yeni Ulusal Haber Sitemiz YeniDusun.net Açıldı !  

Yeni Ulusal Haber Sitemiz YeniDusun.net Açıldı !