697 okuma Bu Kategoridesiniz : 17 Aralık 2016 Cumartesi 12:00

Valilikten Açıklama Geldi

Valilikten Açıklama Geldi

Kayseri’de, Erciyes Üniversitesi yakınlarında bir araçta patlama meydana geldi.Alınan bilgiye göre, Erciyes Üniversitesi yerleşkesinin Talas istikametindeki giriş kapısı yakınlarında bomba yüklü bir araç, çarşı iznine çıkan askerlerin de içinde bulunduğu halk otobüsünün yanında infilak etti.Şehit ve yaralıların olduğu patlamanın ardından olay yerine çok sayıda polis, ambulans ve sağlık ekibi sevk edildi.

Yaralılar, ambulanslarla Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile kentteki çeşitli hastanelere kaldırıldı.Polis, patlama sonrası olay yerinde geniş güvenlik önlemi aldı.Kayseri Valisi Süleyman Kamçı ile Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, olay yerinde inceleme yaptı.

EMNİYET MÜDÜRÜ, KRİTİK DETAYI AÇIKLADI: ARAÇ PLAKASI SAHTE

Kırıkkale Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu, hain terör saldırısında kullanılan plakanın sahte olduğunu belirterek halen kentteki bir araçta mevcut olduğunu söyledi.

İHA: SALDIRI SONRASI KAN ANONSU YAPILDI

İhlas Haber Ajansı’nın haberine göre, saldırı sonrası hastanelerdeki yaralılar için kan bağışı anonsu yapılmaya başlandı

SAĞLIK BAKANLIĞI: ACİL KAN İHTİYACI YOK

Sağlık Bakanlığı tarafından terör saldırısı sonrası acil kanın ihtiyaç olduğuna dair haberler için yapılan açıklamada, “Kayseri’de acil kan ihtiyacı bulunmamaktadır” denildi.

KIZILAY’DAN AÇIKLAMA

Türk Kızılayı yetkilileri, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kayseri’deki terör saldırısı sonrası vatandaşların hastanelere kan bağışı için yoğun şekilde başvurduğunu belirtti.

Kan stokunun yeterli olduğu kaydeden yetkililer, acil müdahalelere bakan hastanelerin kan bağışı için meşgul edilmemesi gerektiğini vurguladı.Yetkililer, Kızılay kan bağışı merkezlerinin açık olduğunu ifade etti.

KAYSERİ VALİLİĞİ’NDEN ‘KAN’ AÇIKLAMASI

Kayseri Valiliği terör saldırısının ardından hastanelerdeki kan ihtiyacının giderildiği belirtildi.Kayseri Valiliğinden yapılan açıklamada, “İlimizde gerçekleşen menfur saldırı neticesinde kan ihtiyacı giderilmiştir. Kan ihtiyacı bulunmamaktadır.” denildi.Saldırının ardından çok sayıda vatandaş, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesindeki kan merkezine başvurmuştu.

 

Kaynak : Ulusal Kanal

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Gençler Esnafa Türk Bayrağı Hediye Etti  

Gençler Esnafa Türk Bayrağı Hediye Etti

30 Ağustos Yalova’da Coşku İle Kutlandı  

30 Ağustos Yalova’da Coşku İle Kutlandı

Yeni Ulusal Haber Sitemiz YeniDusun.net Açıldı !  

Yeni Ulusal Haber Sitemiz YeniDusun.net Açıldı !