574 okuma Bu Kategoridesiniz : / 20 Temmuz 2016 Çarşamba 14:22

Yalova Üniversitesinden Gündeme İlişkin Açıklamalar

Yalova Üniversitesinden Gündeme İlişkin Açıklamalar

Türkiye Cumhuriyeti Devleti 15 Temmuz 2016 gecesi tarihinin en ağır saldırılarından birine maruz kalmış, ülkenin anayasal düzeni ve millet iradesi hedef alınmıştır. Ülke yönetimini gayrimeşru yollardan ele geçirmek amacıyla başlatılan bu kalkışma, yine milletin bizzat kendisi tarafından bastırılmış ve akamete uğratılmıştır.

Türkiye’nin seçilmiş, meşru Cumhurbaşkanını görevden uzaklaştırarak bir cunta rejimi kurmak amacıyla gerçekleştirilen bu darbe girişiminin, Devlet içinde ayrı bir devlet gibi örgütlenen bir şebekenin girişimi olduğu alenen ortaya çıkmıştır.

Cumhurbaşkanımız, Meclisimiz, Hükûmetimiz, kahraman polisimiz ve ordumuzun emir ve komuta zincirine bağlı şerefli unsurları ile tüm milletimizin dirayetiyle bu kalkışma kısa sürede bastırılarak, ülke bir uçurumun kenarından döndürülmüştür.

Başta Cumhurbaşkanımız, Meclisimiz, Hükümetimiz, kahraman polisimiz, onurlu ordu mensuplarımız ve medyamız olmak üzere, halkımızın kanıyla canıyla koruduğu demokratik parlamenter sistemimizin yanında olduğunu göstermek, varlık sebebi olan özgür ve bilimsel düşüncenin yanında yer almak üniversitemizin asli görevidir.

Yalova Üniversitesi Senatosu, millet iradesine ve Türkiye’nin demokratik sistemine karşı gerçekleştirilen bu kanlı kalkışmayı lanetlemekte ve bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da demokratik değerleri savunmaya, seçilmiş Cumhurbaşkanını ve seçilmiş Hükümeti desteklemeye ısrarla devam edecektir.

Demokrasi şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dileriz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur şeklinde yayımlanan basın açılması basına gönderildi.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Yalova’da Sigara İçme Yasağı Başladı  

Yalova’da Sigara İçme Yasağı Başladı

Haberciliğin Geleceği Dijital Medya’da  

Haberciliğin Geleceği Dijital Medya’da

Bakan’dan Velilere Uyarı  

Bakan’dan Velilere Uyarı