813 okuma Bu Kategoridesiniz : 28 Aralık 2016 Çarşamba 15:43

Yalova’da Sağlıkta Fetö/Pdy Operasyonları Başladı

Yalova’da Sağlıkta Fetö/Pdy Operasyonları Başladı

Yalova İl Emniyet Müdürlüğü KOM (Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele) şube ekipleri tarafından Fetö/Pdy yönelik sağlık operasyonu kapsamında gözaltına alınan 19 kişiden 7 si tutuklanarak cezaevine gönderildi. 15 Temmuz darbe girşimi sonrasında başlatılan operasyonlar kapsamında Yalova’da çok sayıda kişi gözaltına alınmış soruşturmaları tamamlanan isimler hakkında Silahlı terör örgütü üyesi olmak , terör örgütüne yardım etmek ve finansman sağlamak suçlarından davalar açılmıştı.

Yalova İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yürütülen soruşturma kapsamında Fetö/Pdy Terör Örgütünün sağlık ayağına yapılan operasyon ile bir darbe daha vuruldu. Yalova’da haklarında soruşturma açılan Dr .Mustafa Vural ve Dr .Zümrüt Vural tutuklanarak ceza evine gönderildi.

Aralarında Yalova’nın en çok tanınmış simalarının da bulunduğu birçok doktor ve eczacı hakkında açılan davalar devam ederken bazı kişilerin gözaltılardan önce firar ettikleri haklarında Mahkeme tarafından yakalame kararı çıkarıldığı iddiaları bulunuyor.

Soruşturma kapsamında bugün mahkemece tutuklanarak ceza evine gönderilenlerin sayısı 7 olurken içlerinde Yalova tarafından tanınan simalarda mevcut.Emniyet yetkilileri 15 Temmuz gecesi gerçekleşen darbee teşebbüsü sonrasında başlattıkları operasyonların aralıksız devam edeceği ve suçluların adalet karşısında hesap vereceklerini ifade etti.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

KOCA : “DSÖ TÜRKİYE OFİSİ AÇILIYOR”  

KOCA : “DSÖ TÜRKİYE OFİSİ AÇILIYOR”

Sağlıkta Şiddet Son Bulmuyor  

Sağlıkta Şiddet Son Bulmuyor

Hayatını kaybedenlerin sayısı 3 oldu  

Hayatını kaybedenlerin sayısı 3 oldu