1.143 okuma Bu Kategoridesiniz : 16 Aralık 2016 Cuma 16:38

Yaşama Yol Ver Sıradaki Sen Olabilirsin !

Yaşama Yol Ver Sıradaki Sen Olabilirsin !

112, nerede olursanız olun normal bir telefon hattından ya da cep telefonundan arayabileceğiniz acil bir telefon numarasıdır.

Bölgenizdeki herhangi bir kişi ya da siz ciddi bir kaza geçirmişseniz, aniden hastalanmışsanız, yangın varsa ya da ambulans, polis veya itfaiye çağırmanız gereken bir durum ile karşı karşıyasanız 112’yi aramanız gerekmektedir.

Eğer ciddi bir rahatsızlığınız bulunmuyor ise 112 acil yerine en yakın devlet yada özel hastaneye giderek kontollerinizi yaptırabilirsiniz. 112 Acil hattını gereksiz yere meşkul etmenin cezai yaptırımları bulunmaktadır.

ASILSIZ İHBARLAR HAYATTAN KOPARIYOR
Son zamanlarda TV’lerde , sosyal medyada veya gazetelerde okuyoruz ” 112’ye gelen asılsız ihbarlar ” diye . Aslında 112 Acil çağrı merkezini aradığınızda arayan kişinin kim olduğu ve nereden aradığı görünmektedir. Meslekleri gereği görevleri hayat kurtakmak olan 112 Acil yaptığınız her ihbarı değerlendirerek bir ambulans göndermektedir. Unutmayın belki yaptığınız bu asılsız ihbarda yola çıkan o ambunlans gerçekten ihtiyacı olan ve yaşam savaşı veren bir hastaya gitse hayata tutunması daha kolay olacaktır.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

KOCA : “DSÖ TÜRKİYE OFİSİ AÇILIYOR”  

KOCA : “DSÖ TÜRKİYE OFİSİ AÇILIYOR”

Sağlıkta Şiddet Son Bulmuyor  

Sağlıkta Şiddet Son Bulmuyor

Hayatını kaybedenlerin sayısı 3 oldu  

Hayatını kaybedenlerin sayısı 3 oldu