676 okuma Bu Kategoridesiniz : 21 Temmuz 2016 Perşembe 13:24

İNCE ” neyi kutluyorsunuz ? “

İNCE ” neyi kutluyorsunuz ? “

Erdoğan’ın 3 ay süreyle Türkiye’de OHAL ilan edildiğini açıklamasının ardından CHP’li vekiller sosyal medya hesapları üzerinden OHAL kararını değerlendirdi.

Erdoğan, MGK ve Bakanlar Kurulu toplantılarının ardından çok kritik bir açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, alınan kararlar sonucu 3 ay süreyle Olağanüstü Hâl ilan edildiğini duyurdu.

OHAL kararının açıklanmasının ardından CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, sosyal medya hesabı üzerinden ‘Darbe girişimine direnen TBMM OHAL ilanıyla birlikte devre dışı bırakıldı.’ dedi.

‘KORNA ÇALAN ARKADAŞLAR OHAL’İ Mİ KUTLUYORSUNUZ?’

OHAL döneminde neler yapılacağını ‘Demokrasi ve hukuk askıda, OHAL Kanun Hükmünde Kararnameleri Anayasa Mahkemesi’ne götürülemez.’ diyerek değerlendiren Muharrem İnce, sokakta korna çalanlara ise ‘Gecenin bu saatinde sokaklarda korna çalan arkadaşlar neyi kutluyorsunuz? Olağanüstü Hali mi?’ diyerek tepki gösterdi.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ise sosyal medya hesabı üzerinden OHAL döneminde yapılabilecekleri açıklayarak vatandaşlara kimliksiz dolaşmamaları gerektiğini kimliksiz dolaşanların gözaltına alınabileceğini söyledi.

Erdoğan’ın Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında açıkladığı 3 aylık OHAL’e CHP’li Özel’den de tepki geldi. CNN TÜRK’e konuşan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel “Bu Meclis’e vefasızlıktır, nankörlüktür, sivil darbedir” dedi.

İŞTE ATILAN TWEETLER:

Sponsor Alanı

Etiketler: , ,

 benzer haberler

İYİ Parti GİK Üyelerinden Yalova Çıkarması  

İYİ Parti GİK Üyelerinden Yalova Çıkarması

İYİ Parti’den Ankara Çıkarması  

İYİ Parti’den Ankara Çıkarması

TATAR “Yeni Görevi Hayırlı Olsun”  

TATAR “Yeni Görevi Hayırlı Olsun”