641 okuma Bu Kategoridesiniz : 09 Haziran 2016 Perşembe 01:47

Facebook’a Sansür Mü Uygulandı ?

Facebook’a Sansür Mü Uygulandı ?

Facebook’a son zamanlarda ülkemizde yaşanan terör olayları nedeniyle sansür uygulanmaya başlandı bunun en en somut örneği aşağıda yer alan resimde mevcut . Bilgisayarınızdan İP değiştirmeden bağlanmak istediğinizde karşınıza hata mesajı çıkıyor.

Facebook üzerinde bağlantı sürekli hata vermesinin yanı sıra verdiği hatada ” bunu süreklü yaşayorsanız lütfen biraz bekleyin tekrar deneyin ” gibi bir ifade kullanılmakta.

 

Facebook son zamanlarda dünyaca ünlü hacker grubu Ananymous , Ayyıldız Tim gibi hacker gruplarının hedefi haline gelmesinin yanında ülkemizde yaşanan terör olaylarıda göz önüne alındığında zaman zaman sansür uygulanması söz konusu olduğundan akla ilk gelen ” Acaba yine sansür mü uygulandı ? ” sorusu oluyor. Gün içerisinde yaşanan ve birçok yurttaşın hayatını kaybettiği olaylar nedeniyle RTÜK tarafından getirilen yayın yasağı haricinde TİB tarafından sosyal medya kanalları ve haber siteleri yakın takip altına alındı.

 

HABER KAYNAĞI SAYFASINDA YÜKLENME SORUNU

Ekran Alıntısı222131Kullanıcıların tüm işlemlerini yürüttükleri ve tüm uygulamaları erişim sağladıkları yan menü ise bu hata mesajlarından sonra nedenle görüntülenmeme hatası vermeye başladı . İlk başlarda sadece sayfa yüklenmesi geç olurken saatler ilerledikse sıkça kullanılan yan menüde ortadan kayboldu.

Sayfalar , Gruplar , Etkinlikler , Bildirimler ,Sık Kullanılanlar , Uygulamalar , Hesap Ayarları , Oyunlar gibi çeşitli menülerin bulunduğu alan 23:50 itibariyle bazı kullanıcıların ana ekranlarında çıkmamaya başladı.

Facebook son zamanlarda yaşanan siber saldırılar nedeniyle yeni algoritma geliştirme işlemleri yaparken aynı zamanda haber akışı sayfası kullanıcılar farkında olmadan arkaplanda güncellenmeye devam etmekte.Facebook yakında gelecekte sizi yaptıklarınızdan tanıyarak haber kaynağını buna göre şekillendirmeye hazırlanıyor.

MOBİL UYGULAMADA SORUN YOK

Facebook hataları şuan için mobili etkilemiş değil sadece masa üstü web browserlarda bu hata oluşmakta hatanın nedeni henüz anlaşılmış değil .Site ile ilgili gelişmeler yakından takip edilmektedir. Bizi takip etmeye devam edin.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Dark Web’de Kaç Paraya Satılıyor?  

Dark Web’de Kaç Paraya Satılıyor?

Bir yıldır devam eden sorun çözüldü  

Bir yıldır devam eden sorun çözüldü

Online Alışverişlere Yeni Düzenlemeler Geliyor  

Online Alışverişlere Yeni Düzenlemeler Geliyor