632 okuma Bu Kategoridesiniz : 21 Temmuz 2016 Perşembe 12:42

Torrent Sitesi Kapatıldı ve Kurucusu Tutuklandı!

Torrent Sitesi Kapatıldı ve Kurucusu Tutuklandı!

Torrent dediğimizde akla ilk gelen isim olan ve Türkiye’den gelen büyük bir kullanıcı trafiğinin sahibi Kickass Torrent sitesi kapatıldı ve sahibi tutuklandı. Yani, bundan sonraki Torrent paylaşımlarımız için şimdiden farklı bir kaynak aramaya başlamamız gerekiyor.

Yaşadığı telif hakkı sorunları nedeniyle uzunca bir süredir mahkemeler tarafından açılan telif davalara karşın zorla ayakta durmayı başaran Kickass internet sitesi en nihayetinde son sıçrayışını yaptı fakat devlet destekli operasyondan kendini kurtaramadı.

Yasal olmayan paylaşımların merkezi konumunda olması nedeniyle ünlü Torrent sitesi zaten daha önce de İngiltere, İrlanda, İtalya, Danimarka, Belçika ve Malezya gibi ülkeler tarafından yasaklanmış ve kat.ph gibi alan adı alternatifleriyle kullanıcılarına ulaşmayı başarmıştı.

Tüm bunların üstüne bir de Kickass’in sunucuları Şikago’da yer alınca müdahale ışık hızıyla geldi. Yapılan müdahalelerden sonraysa Kickass’ın ana ve diğer alt uzantılarının tümü saf dışı bırakıldı. Yani siteye alternatif uzantılarıyla da ulaşmak artık mümkün olmayacak.

Gelelim işin detaylarına; 30 Yaşındaki Artem Vaulin tarafından 2008 yılında kurulan Torrent sitesi aylık 50 milyon tekil kullanıcıyı ağırlıyor ve içerisinde toplam değeri 1 milyar doların üzerinde olduğu tahmin edilen ses, müzik, oyun, video ve film paylaşımı barındırıyordu. The Pirate Bay’den daha popüler olan web sitesinin tahmini aylık gelirininse 12.5 milyon dolar ile 22.3 milyon dolar arasında olduğu tahmin ediliyor. İnternet okyanusunun zirvesinden dibine gömülen Kickass sitesinin tahmini değeriyse 54 milyon dolardan daha fazlazlaydı.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Dark Web’de Kaç Paraya Satılıyor?  

Dark Web’de Kaç Paraya Satılıyor?

Bir yıldır devam eden sorun çözüldü  

Bir yıldır devam eden sorun çözüldü

Online Alışverişlere Yeni Düzenlemeler Geliyor  

Online Alışverişlere Yeni Düzenlemeler Geliyor