776 okuma Bu Kategoridesiniz : / 21 Ekim 2016 Cuma 15:18

Tüketici Mağduriyetleri Part 1

Tüketici Mağduriyetleri Part 1

Son zamanlarda tüketicilerin çoğu firmaların ayıplı yada hatalı ürettikleri malları servise gönderdiklerin kendilerine servis tarafından geri gelen cihazın üzerindeki notu okuduklarında kendilerine şu soruyu soruyor ” bunun neresi tamir edildi yada onarıldı ? ” . Aslında fazla düşünmeye gerek yok çünkü cihaz aslın hiç tamir edilmedi belkide cihaza el bile sürememiş olabilir servis.

ÖRNEK VERECEK OLURSAK
Kawai Sporty marka 1 adet tablet aldım almaz olaydım.Cihaz ilk günden ayıplı olduğunu tespit ettim ertesi gün bunu saolsun satın aldığım Kipa AVM görevliside kabul etti tutanak tuttu iade yada değişimi için geri gönderdi. Cihazın kusuru şu şekilde ; normalde kendi hafızası 8gb ayrıca 32gb destekliyor ama cihazda 1 adet 1gb depolama alanı yanında da 4gb depolama alanı çıkıyor ilk başta ram diye düşündüm cihazı bilgisayara bağlayınca 2 adet depolama alanı açıldığında durumu anladım internetten markayı yazınca karşıma direk ilk sırada Şikayet Var çıktı merak edip yazılanları okuyunca başıma gelecekleri kısadan hisettim.

Cihaz servise gittikten 15 gün sonra Kipa AVM’ye yeniden uğradım görevlinin bana söylediği sistemden bakarak   en son servise giriş yaptığı bilgisi var dedi. Aradan 3 gün geçti yeniden gittim 18 iş gününde işleme alındı bilgisi düşmüş bende servisi aradım bilgi almak için telefonu açan bayan kontrol edilsin sizi ararız gerekirse dedi. Ne tesadüftür ki görüşme yaptığımız gün işleme alınan cihaz aynı günün akşamına ” Cihazda herhangi bir sorun tespit edilememiştir. Yazılım güncellendi. ” notuyla Yalova Kipa AVM’ye geri geldi beni aradılar almaya gittim cihazı elime almadan kutunun içinde baktım görevliye tek söylediğim “ ben cam sağlam göndermiştim kırık değil kabul etmiyorum cihazı ” görevli haklı olarak benim yapabileceğim birşey yok tutanak tutup geri gönderelim  dedi . Kabul ettim 3 kez servise gitti. Belki 50 kez aradım cihazı geri almadılar bende çöpe attım cihazı. Ama onlara heryerde reklam yaparak destek oldum :D.

BARİ SOSYAL MEDYA UZMANINA YAPMAYIN

İnternette (Facebook) gezerken Grafik Adam sayfasından Enes USTA’nın paylaştığı videoyu gördüm ve izledim. İlk düşündüğüm eğer LG bunu yapıyorsa diğer markaların servislerinin halkı enayi yerine koyması normal gibi geldi.Servis cihazı hiç tamir etmediği gibi  cihazda herhangi bir sorun olmadığına dair rapor düzenleyip geri göndermiş.

Enes USTA haklı olarak tepkisini dile getirmek için video çekmiş videoda servise ulaşmayı deniyor fakat ulaşamıyor. Sorun onun hatta beklemesi değil farklı telefonlardan aylarcada arasa o telefon açılmaz . Teknik servislerin çoğunluğu çok yoğunuz işimiz başından aşkın imajı vermek için sürekli telefonu meşgul modunda bırakıyorlar bunu bütün servisler yapıyor diye biliriz. En etkili yöntem benim sıklıkla kullandığım Twitter üzerinden yazdığınızda yorumu silemediğinden direk arıyor ama aynı yorumu facebook üzerinden yazmayı denerseniz servis beğenmediği yorumu silecektir bana yaptıkları gibi.

Grafik Adam facebook hesabından aldığımız videoda Enes USTA tepkisini açıkça dile getirmiş durumda . Tüketici haklarına bağvurması durumunda  ilk 14 gün içerisinde webden alınan ürünlerde iade mümkün fakat mağazalardan alınan ürünlerde paket açıldıktan sonra kullanılmasa dahi ürünün tekrar satılabilirliğini kaybettiğinden firmalar iadeyi kabul etmiyor ve burada yine tüketici hakem heyeti devreye giriyor tabi her zaman istediğiniz sonuç çıkmaya bilir.

Orjinal Adres

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Dark Web’de Kaç Paraya Satılıyor?  

Dark Web’de Kaç Paraya Satılıyor?

Bir yıldır devam eden sorun çözüldü  

Bir yıldır devam eden sorun çözüldü

Online Alışverişlere Yeni Düzenlemeler Geliyor  

Online Alışverişlere Yeni Düzenlemeler Geliyor