522 okuma Bu Kategoridesiniz : 09 Kasım 2016 Çarşamba 15:56

BAŞKAN SALMAN: ATATÜRK’ÜN EMANETLERİNİN BEKÇİSİYİZ

BAŞKAN SALMAN:   ATATÜRK’ÜN EMANETLERİNİN BEKÇİSİYİZ

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete göç edişinin 78. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Salman’ın mesajı şöyle:

“Sonsuzluğa uğurlayışımızın 78. yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, sevgi ve giderek büyüyen bir özlemle anıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, milletimizi milli benlik çerçevesinde birleştirerek bağımsızlık mücadelesine önderlik etmiştir.

Atatürk’ün ilke ve devrimleri bölgemizde ve dünyadaki huzur, barış, istikrar arayışlarına ışık tutmakta; daha iyi bir yaşam kurma azmiyle çağdaşlaşmak için mücadele eden bütün halklar, Atatürk’ün mücadelesinden ilham almaya devam etmektedir. Atatürk’ün ileri görüşlülüğü ile yaptığı ilke ve devrimleri bugünün şartlarında daha iyi anlaşılmaktadır. Bu bağlamda 10 Kasım sadece Mustafa Kemal Atatürk’ü anma günü değil, O’nun eserlerini geliştirerek geleceğe taşıma azmimizi yinelediğimiz bir gündür.

Bizlere düşen görev Büyük Önder Atatürk’ün ilke ve devrimlerini benimseyerek, miras bırakılan bu değerlere ve en büyük eserim dediği Cumhuriyet’imize sahip çıkmaktır.

Bizlere düşen bir başka görev de Ata’mızın “Benim Kentim” dediği gelişimini ve geleceğini kendi elleriyle planladığı Yalova’mıza sahip çıkmaktır.

Bu inançla, Mustafa Kemal Atatürk’ü, bir kez daha şükranla anıyor ve sonsuza kadar emanetlerinin bekçisi olacağımıza, ilkelerine devrimlerine, Cumhuriyetimize ve şehrimize sahip çıkmaya söz veriyorum.”

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Katar Kraliyet Ailesine Yalova’da Lüks Konut  

Katar Kraliyet Ailesine Yalova’da Lüks Konut

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi

Jandarma’dan Kumarhane Baskını  

Jandarma’dan Kumarhane Baskını