467 okuma Bu Kategoridesiniz : 27 Ekim 2016 Perşembe 15:17

BAŞKAN SİLPAGAR’IN BİR SÖZÜ DAHA GERÇEKLEŞİYOR

BAŞKAN SİLPAGAR’IN BİR SÖZÜ DAHA GERÇEKLEŞİYOR

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın seçim vaatlerinden birisi daha gerçekleşiyor. Başkan Silpagar’ın sahil, engelsiz kafe, kavşak, düğün salonu gibi projelerinin hayata geçmesinin ardından ilçede en önemli sorunlardan birini oluşturan elektrik hatları da yer altına alınmaya başlandı.

UEDAŞ’la yapılan temaslar sonrasında ilçenin en uzun caddeleri arasında yer alan ana arterlerden Atatürk Caddesi üzerinde toplam 3400 metrelik kesimde elektrik hatları yer altına alınmaya başlandı.

Atatürk Caddesi üzerinde İzmit – Yalova Yolu girişinden Sultaniye Mahallesi merkezine kadar olan 1700 metrelik kısımda karşılıklı olarak yüksek gerilim ve alçak gerilim şebekesi olduğu gibi yeraltına alınıyor. Çalışmaları yerinde denetleyen Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, kazı çalışmalarının 10-15 gün içinde tamamlanacağını ifade ederek, “Bundan sonra kepçe ile bir çalışma kalmayacak ve araçların gidiş gelişlerinde bir engel yaşanmayacak. Tüm çalışmanın Aralık ayı sonuna kadar bitirilmesi planlanıyor. Atatürk Caddesi boyunca 1700 metre yolun sağı, 1700 metre de yolun solundaki kısım olmak üzere toplam 3400 metrelik bir çalışma ile buradaki elektrik hatları yer altına alınmış olacak. Ardından 125 adet elektrik direği ile aydınlatması sağlanacak” diye bilgi verdi.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi